Dabar populiaru
Publikuota: 2019 rugpjūčio 20d. 18:34

25 metų bėgikės staigi mirtis sukrėtė rusus – kodėl taip nutinka?

Margarita Plavunova mirė per rytinį pasibėgiojimą.
Margarita Plavunova mirė per rytinį pasibėgiojimą.

Rusijos bėgikė Margarita Plavunova mirė per rytines pratybas, o tai sukėlė gilų liūdesį ir didelę nuostabą Rusijos sporto bendruomenėje. „Kodėl ji mirė?“ – klausia „Sport-express“ portalas, pridurdamas, kad tai eilinė tragedija Rusijos sporte.

Tambovo srities lengvosios atletikos federacija antradienį patvirtino liūdną žinią dėl bėgikės M.Plavunovos mirties.

Viena pajėgiausių srities bėgikių buvo išvažiavusi pas gimines į kaimą ir nusprendė surengti treniruotę Moršansko rajoje.

Tačiau pratybų metu merginai pasidarė bloga, ji krito į žolę. Greitoji pagalba nebeišgelbėjo atletės ir konstatavo širdies sustojimą.

Mirties aplinkybes dar aiškinasi specialistai, tačiau M.Plavunovos artimieji teigė, kad jokių sveikatos problemų anksčiau nepastebėjo. Svarstoma, kad mirties priežastimi galėjo tapti dideli krūviai. kp.ru teigimu, skrodimas parodė sportininkės širdies nepakankamumą.

Iš Kotovsko kilusi bėgikė buvo stipri sprinto ir bėgimo per barjerus rungtyse. Ji yra dalyvavusi Rusijos pirmenybėse, regiono varžybose yra nugalėjusi 100 m su barjerais rungtyje, o taip pat tapusi Rusijos studentų čempione 60 m bėgime su barjerais.

100 m ji bėgo greitai – per 12,64 sek., – bet iki meistrės titulo šiek tiek trūko. Nors jos rezultatai kilo, patekti į Rusijos rinktinę dar nepavykdavo.

„Ji buvo tiesiog gera sportininkė, kuri pagal planą siekė savo tikslų“, – bėgikę apibūdino „Sport-express“.

M.Plavunova buvo populiari Instagram socialiniame tinkle, kur dažnai kėlė savo nuotraukas. Ją pažinojo daug Rusijos žymių sportininkų, tarp jų futbolininkas Aleksandras Keržakovas.

Nors mirčių sporte statistika nėra vedama, Rusijos portalas primena ne vieną liūdną atvejį.

Pernai spalį per treniruotę mirė 15-metis Dmitrijus Martynuškinas, o šiemet birželį Kryme žuvo Rusijos biatlono jaunimo rinktinės narys Artiomas Chasankajevas.

Remdamasis Italijos medicinos centro duomenimis, „Sport-express“ dėstė, kad sportininkui rizika mirti dėl širdies nepakankamumo yra pustrečio karto aukštesnė nei žmogui, kuris nesportuoja.

Be to, sportininkų mirties priežastis dažnai lemia medicininės priežiūros kokybė. Tyrimai atletui būnant ramybės būsenos neatskleidžia visų bėdų.

Nustatyti visas širdies problemas reikalingi išsamesni tyrimai, kurie ir kainuoja daugiau. Išgelbėti po širdies sustojimo be specialių priemonių įmanoma tik nedidelę dalį žmonių.

„Medaliai ir apdovanojimai – tai nuostabu, bet kita medalio pusė yra sunkus triūsas, balansuojant ant žmogiškųjų galimybių ribų. Kartais mes, sėdėdami su kukurūzų spragėsiais prie televizoriaus, apie tai tiesiog pamirštame. Be reikalo“, – rašė „Sport-express“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką