Karštas vasaros pasiūlymas! Prenumerata visai vasarai tik - 1,49 Eur.
Išbandyti

Airinė Palšytė – apie svarbų žingsnį į finalą ir supykusią favoritę iš Rusijos

Airinės Palšytės sugrįžimas į Londono olimpinį stadioną neapkarto. Šuolininkė į aukštį įveikė 1,92 m aukščio kartelę ir užtikrintai pateko į pasaulio čempionato finalą. „Vertinant tai, kad prieš pusantro mėnesio aš nelabai galėjau vaikščioti, manau, kad toks pasiekimas yra labai geras“, – po finalo plačiai šypsodamasi kalbėjo A.Palšytė.
Airinė Palšytė
Airinė Palšytė / Alfredo Pliadžio nuotr.

Prieš startą pasaulio čempionate A.Palšytė viešu tekstu kreipėsi į gerbėjus ir prisipažino, kad treniruotėse pastaruoju metu yra įveikusi tik 1,91 m aukštį. Nustatytas finalo normatyvas buvo 1,94 m, tačiau jo neprireikė.

A.Palšytė antru bandymu įveikė 1,92 m aukštį ir pateko į finalą: „Bet kokiu atveju, aš esu labai patenkinta – pirmas žingsnis yra žengtas. Buvo galima tikėtis dar didesnių aukščių. Bet ačiū dievui, užteko ir mažesnio.

Džiugu, kad šiuo metu nieko neskauda. Nežinau, kaip bus po valandos, kai pradės stingti raumenys. Kol kas nuotaikos neblogos. Įvykdžiau planą minimum, o gal ir maksimum. “.

Bendraujant su A.Palšyte pro šalį praėjo ir finalo favoritė Marija Lasickienė, kuri atrankoje pirmais bandymais įveikė visus aukščius.

„Ji yra sezono lyderė. Nėra ką čia ir pridurti. Ji sugrįžo su didžiuliu pykčiu. Dėl kitų vietų niekas neaišku. Tos, kurios buvo laikomos favoritėmis, atrankoje klibėjo ar visai nepateko į finalą. Viskas prasidės iš naujo. Finalas yra finalas. Visos būsime su naujomis jėgomis ir mintimis“, – apie šeštadienį laukiančią kovą dėl medalių kalbėjo A.Palšytė.

Man to labai reikėjo, kad galėčiau morališkai reabilituotis

Į Olimpinį stadioną A.Palšytė sugrįžo po penkerių metų pertraukos. Londono olimpinėse žaidynėse 13-ą vietą užėmusi lietuvė prisimena tik geriausius įspūdžius: „Labai geras jausmas sugrįžti. Čia startavau olimpinėse žaidynėse. Tiek stadionas, tiek atmosfera, tiek danga yra kažkas tokio – tik geriausi prisiminimai.“

Po dubens traumos atsigaunanti Lietuvos lengvosios atletikos žvaigždė į pasaulio čempionatą atvyko su profesionalia komanda. Lietuvos rinktinės lyderę lydi ne tik trenerė Tatjana Krasauskienė, kinezerapeutas Mantas Lesnickas, bet ir psichologė Aistė Žemaitytė.

Alfredo Pliadžio nuotr./Airinė Palšytė
Alfredo Pliadžio nuotr./Airinė Palšytė

Penktadienį laisvą dieną turinti 25-erių lengvaatletė atsiduos į savo komandos rankas: „Tas laikas bus skirtas atsistatymui ir poilsiui, minčių nukreipimui. Visas bendras komandinis darbas bus mane kuo geriau atstatyti.“

Pasaulio čempionato šuolių į aukštį finalas vyks šeštadienį 21:05 val. Lietuvos laiku.

Airinės Palšytės pasirodymas tarptautinėse varžybose
Metai Varžybos Vieta Rezultatas
2010 Pasaulio uždarų patalpų čempionatas 16 1,85
2010 Europos čempionatas 18 1,90
2012 Pasaulio uždarų patalpų čempionatas 9 1,92
2012 Europos čempionatas 9 1,89
2012 Londono olimpinės žaidynės 11 1,89
2013 Pasaulio čempionatas 12 1,89
2015 Europos uždarų patalpų čempionatas 4 1,94
2016 Pasaulio uždarų patalpų čempionatas 4 1,96
2016 Rio de Žaneiro olimpinės žaidynės 13 1,88
2016 Europos čempionatas 2 1,96
2017 Europos uždarų patalpų čempionatas 1 2,01

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Geriausia investicija – rūpinimasis savo sveikata
Reklama
Leiskite sau pasijusti geriau
Reklama
„Huawei Watch Fit 3“ – laikrodis, skatinantis pozityvius sveikatos įpročius
Reklama
Pekla ar gyvybės pradžia? Atskleidė, kaip kiekvienas grožio entuziastas gali prisidėti prie pelkių išsaugojimo
Užsisakykite
15min naujienlaiškius