Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Airinė Palšytė treniravosi su olimpinių čempionų treneriu

Po treniruotės...
Asmeninio archyvo nuotr. / Po treniruotės...
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuva visada turėjo stiprių šuolininkių į aukštį – Nelė Žilinskienė ar Kęstutis Šapka visiems laikams didžiosiomis raidėmis įrašyti į Lietuvos lengvosios atletikos istoriją. Tradicijas tęsia ir naujoji šuolininkų karta – Raivydas Stanys po ilgos pertraukos atstovavo šalį Europos čempionate Turine, o Karina Vnukova – Pekino olimpinėse žaidynėse. Tačiau šuolininkai sustoti neketina – vis ryškiau šalies padangėje virš kartelės žiba jaunosios Airinės Palšytės pasiekimai.

Šešiolikametė vilnietė, Tatjanos Krasauskienės auklėtinė, žiemos sezone net du kartus įveikė kartelę, iškeltą į 1.85 metro ar didesnį aukštį ir yra šio sezono lyderė Lietuvoje (kartu su Viktorija Žemaityte jos yra peršokusios 1.86 metro). Be to jaunajai talentei priklauso net 4 amžiaus grupių šalies rekordai.

Išaugusi sportiškoje šeimoje (Airinės tėtis Aurimas Palšis – ilgametis Vilnius „Statybos“ krepšininkas, mama Daiva Dudurytė – taip pat krepšininkė), Airinė krepšinyje ilgai neužsibuvo. „Krepšinyje išbuvau tik metus. Tai komandinė sporto šaka, o aš esu individualistė. Buvo laikotarpis kai sportavau dvi sporto šakas, tad pasirinkau tą, kurioje reikia kovoti už save. O krepšinį šeimoje toliau atstovauja jaunesnis brolis“, – sako šešiolikametė.

Asmeninio archyvo nuotr./Airinė Palšytė, Karina Vnukova bei jų trenerė Tatjana Krasauskienė
Asmeninio archyvo nuotr./Airinė Palšytė, Karina Vnukova bei jų trenerė Tatjana Krasauskienė

Pirmosiomis gegužės dienomis Airinė grižo iš paskutinės pasiruošimo vasaros sezonui stovyklos Portugalijoje ir pasidalino savo mintimis apie buvusius, ir, žinoma, artėjančius startus.

„Negalėjau net pagalvoti, kad žiemos sezonas bus toks nenuspėjamas ir sėkmingas. Sezono pradžioje žinojau, kad galiu šokti 1.80 – 1.82. Kai LAF taurės turnyre peršokau 1.85, pamaniau, kad tiesiog pasisekė. Pasirodo, tai nebuvo tik sėkmės šypsnis. Tad likusioje sezono dalyje koncentravausi ne ties rezultatais, o ties jų stabilumu. Ir sezono pabaiga dar labiau nudžiugino – 1.86 metro peršokau būdama ne pačios geriausios formos, turėdama nedidelę traumą ir kiek sirguliuodama. Jei trumpai – tai šiuo sezonu labai džiaugiuosi ir viliuosi, kad vasaros startai bus dar geresni“.

Asmeninio archyvo nuotr./Jevgenijus Zagarulka
Asmeninio archyvo nuotr./Jevgenijus Zagarulka

Tarpsezonyje Airinė vasaros startams ruošėsi žemyno pietuose, Portugalijoje. „Buvo dvi stovyklos – pirmoji, kovo viduryje, buvo skirta fiziniam pasirengimui, o antrojoje, balandžio mėnesį, daugiausia dėmesio skyrėme techninių elementų šlifavimui. Labiausiai čia įstrigo tai, jog pirmą kartą gyvai bendravau su tokiomis šuolio į aukštį žvaigždėmis kaip olimpinės bronzos ir pasaulio čempionato sidabro laimėtoja Ana Čičerova, olimpinis čempionas Andrejus Silnovas, treneris Jevgenijus Zagarulka (tarp jo auklėtinių, be minėtų šuolininkų yra ir legendinė Rusijos šuolininkė Tamara Bykova). Štai su juo ir turėjau vieną treniruotę – jis davė labai daug patarimų, pakoregavo įsibėgėjimo trajektoriją. Kažkaip keistai jaučiausi – anksčiau treniruotėse sunku buvo peršokti 1.70, o čia buvo vienas juokas. Nekalbant apie tai, kad anksčiau treniruotėse 1.80 net nešokdavau – peršokau ir tiek. Tad legendinio trenerio pagyrimas ir pasakymas, kad turiu daug perspektyvų buvo kažkas nepakartojamo.“

„Dar prieš mėnesį su trenere galvojome, kad startuosiu ir Europos U23 lengvosios atletikos čempionate Kaune, tačiau taisyklės pasirodė labai griežtos. Tad pagrindiniais vasaros startais bus Europos jaunimo čempionatas Novi Sade (Serbija), pasaulio jaunių čempionatas Sudtirolyje (Italija) bei Europos jaunimo olimpiniame festivalyje Tamperėje (Suomija)“. Ar galima tikėtis ir patekimo į pasaulio čempionatą Berlyne (čia A normatyvas yra 1.95, B – 1.91 metro)? „Tokių minčių turiu. Trenerė sakė, kad jei „su tokiom kojom“, kokios buvo Portugalijoje per treniruotę peršokau 1.80, tai apie Berlyną ir geresnius rezultatus galvoti galima. Tiesiog reikia pasiekti geriausią įmanomą formą“.

Alfredo Pliadžio nuotr./Airinė Palšytė
Alfredo Pliadžio nuotr./Airinė Palšytė

„Lietuvos rekordas? (Jis priklauso Nelei Žilinskienei – 1.96 metro) manau, kad dar per anksti taip aukštai „užsikelti kartelę“. O ateityje – kodėl gi ne? Manau, kad man kol kas sekasi, tad stengiuosi planuoti labiau realius dalykus – visų pirma noriu tapti kažko verta tarptautiniame lygmenyje. O tai suteikia rezultatas ir konkrečios vietos stambiuosiuose turnyruose. “

Paklausta apie jos santykius su vyresne ir labiau patyrusia kolege, Pekino olimpinių žaidynių dalyve, Karina Vnukova, A.Palšytė negailėjo gražių žodžių savo kolegei ir pagrindinei varžovei. „Karina man kaip sesuo – visuose turnyruose gyvename viename kambaryje, ir visur einame kartu. Ji visą laiką buvo mano idealas ir bandau sekti jos pėdomis“.

Ir dar apie netolimą ateitį – Airinė sako, jog jei ne šią vasarą, tai žiemos sezone būtinai ruošiasi išbandyti savo jėgas daugiakovėje. Tiesiog noriu įrodyti sau, kad esu universali ir galiu pasiekti gerą rezultatą ir daugiakovėje.“

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką