Airinė Palšytė – Universiados čempionė

Vilniaus universiteto studentė Airinė Palšytė iš Pietų Korėjoje vykstančios Universiados grįš su aukso medaliu.
Airinė Palšytė
Airinė Palšytė / Alfredo Pliadžio nuotr.

Šuolių į aukštį varžybų finale lietuvė praleido 1,60 m ir 1,70 m aukščius, o 1,75 m ir 1,80 m  įveikė pirmaisiais mėginimais.

Pastarojo aukščio neįveikė net 10 sportininkių, tad savo pasirodymus tęsė tik 8 dalyvės.

Lyjant lietui ir pučiant stipriam bei žvarbiam vėjui čempioniškas tapo lietuvės pirmasis bandymas įveikti 1,84 cm aukštį.

Kadangi šio aukščio nei viena A.Palšytės konkurentė pirmuoju bandymu neįveikė, lietuvei anksčiau laiko atiteko aukso medalis.

Sidabro medaliai atiteko amerikietei Elizabeth Boyer ir latvei Madarai Onuzanei. Abi jos peršoko į  1,80 cm iškeltą kartelę. 180 cm įveikė dar keturios šuolininkės, tačiau dėl didesnio bandymų skaičiaus jos liko be medalių.

Iki sekmadienio Universiadoje Lietuvos lengvaatlečiai buvo iškovoję vieną medalį – vyrų disko metimo rungtyje Andrius Gudžius laimėjo bronzą.