Airinei Palšytei – Europos jaunimo lengvosios atletikos čempionato sidabras

Šuolininkė į aukštį Airinė Palšytė Estijos sostinėje vykstančiame Europos jaunimo (iki 21 metų) lengvosios atletikos čempionate iškovojo sidabro medalį. Sekmadienį vykusiose finalo šuolininkių į aukštį varžybose lietuvė pirmu bandymu įveikė 191 cm aukštį ir 4 cm nusileido čempionatų rekordą pakartojusiai rusei Marijai Kučinai.
Airinė Palšytė
Airinė Palšytė. / Alfredo Pliadžio nuotr.

Pirmu bandymu neįveikusi 193 cm aukščio, A. Palšytė dusyk nesėkmingai bandė peršokti kartelę, iškeltą į 195 cm aukštį.

Bronzos medalis atiteko vokietei Nadjai Kampschultei – 188 cm.

Lietuvos vaikinų sprinterių kvartetą nuo Europos jaunimo lengvosios atletikos čempionato medalių skyrė 0,55 sekundės.

Sekmadienį estafetės 4 po 100 m finale ketvirtą vietą užėmę lietuviai – Ugnius Savickas, Domantas Žalga, Matas Galdikas ir Kostas Skrabulis – diatanciją nubėgo per 40,97 sekundės ir nuo bronzą iškovojusių bendraamžių iš Lenkijos atsiliko vos 0,55 sekundės.

Čempionais tapo Prancūzijos (39,35 sek.) bėgikai, 0,13 sekundės aplenkę antroje vietoje likusį Didžiosios Britanijos kvartetą.

U.Savickas, D.Žalga, M.Galdikas ir K.Skrabulis pirmame pusfinalyje distanciją įveikė per 40,89 sekundės ir užėmė trečią vietą, o bendroje įskaitoje buvo penktas tarp dešimties pusfinalio dalyvių.