Dabar populiaru
Publikuota: 2019 liepos 26d. 18:22

A.Gudžius sugrįžo – įspūdingu metimu tapo Lietuvos čempionu

Andrius Gudžius
Alfredo Pliadžio nuotr. / Andrius Gudžius

Pasaulio ir Europos čempionas Andrius Gudžius Palangoje vykstančiame Lietuvos lengvosios atletikos čempionate įrodė, kad jo forma sparčiai gerėja. Disko metikas įrankį metė toliausiai šį sezoną ir džiaugėsi, kad po sudėtingos sezono pradžios lenkia pasirengimo pasaulio čempionatui grafiką.

Jau pirmuoju bandymu A.Gudžius diską švystelėjo 67,73 m ir pasiekė geriausią savo sezono rezultatą ir šeštą geriausią rezultatą pasaulyje šį sezoną.

„Sezono rezultatas pagerintas. Atrodo, kad man visada geriausiai sekasi per Lietuvos čempionatą. Deja, bet nepavyko realizuoti visko, ko norėjau. Tik du tolimi bandymai ir tik vienas įskaitinis. Dėl to dar rūškanas veidas. Bet galiu pasidžiaugti, kad po metrą, po pusantro lipu link aukštesnių rezultatų. Aistra ir ugnis atsiranda. Su tokiu rezultatu pasaulio čempionate galima ketvertuką, penketuką planuoti. O jei dar pridėčiau – būtų pasaka“, – savo rezultatą iškart po varžybų vertino A.Gudžius.

Kiti bandymai nebuvo tokie sėkmingi, bet disko metimo pažiba stipriai aplenkė savo varžovus.

Lietuvos čempionato sidabrą iškovojęs Aleksas Abromavičius diską numetė 58,59 m, bronza atiteko Domantui Poškai (56,71 m).

Ketvirtąją vietą užėmė legendinio disko metiko Virgilijaus Aleknos sūnus Martynas Alekna (52,21).

Alfredo Pliadžio nuotr./Andrius Gudžius
Alfredo Pliadžio nuotr./Andrius Gudžius

Iki šiol šį sezoną toliausiai A.Gudžius diską buvo metęs 66,03 m.

„Sportinės formos nėra, dabar tokia situacija, kad bendras fizinis pasiruošimas yra gana aukštame lygyje, o rezultatai kyla tik dėl to, kad koja gerėja kiekvieną dieną, – sakė A.Gudžius. – Iki rugsėjo 6 d. atšaukiau visas komercines varžybas, lįsiu į apkasus, ruošiuosi stipriai, arsime, nes reikia padaryti užkrovą, kad būtų sportinė forma pasaulio čempionatui, o pirma, netikra forma, išlįstų Deimantinės lygos finale.“

Priminsime, kad A.Gudžiaus sezoną sujaukė priverstinė pėdos operacija, bet jis jau įsibėgėja. Disko metikas užsitikrino vietą Deimantinės lygos finale, o iki pasaulio čempionato Dohoje lieka dar du mėnesiai.

„Laukiu Deimantinės lygos finalo. Svarbu dalyvauti tokio rango varžybose, kad būtų psichologinis pasiruošimas varžantis su geriausiais atletais pasaulyje. Kol kas grafikas lenkia mano lūkesčius. Prieš tris savaites negalvojau, kad taip lengvai mesiu 67 metrus. Grafikas lenkiamas“, – pripažino disko metikas.

Katare A.Gudžius gins prieš dvejus metus Londone iškovotą čempiono titulą. Jo asmeninis rekordas yra 69,59 m.

Šiuo metu sezono lyderis yra švedas Danielis Stahlis, kuris diską numetė 71,86 m.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Gerumu dalintis gera
Skanumėlis

Video

00:19
00:31
01:03

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką