Dabar populiaru
Publikuota: 2009 rugsėjo 7d. 19:29

„Aukso lyga“ – jau istorija

Aukso lyga
AFP/„Scanpix“ nuotr. / „Aukso lyga“ savo gyvavimą baigė.

Lengvosios atletikos pasaulis atsisveikino su 12 metų gyvavusia „Aukso lyga”. Jau kitais metais labiausiai prestižinis komercinių turnyrų turas keis savo pavadinimą bei struktūrą. „Brilijantinėje lygoje” sportininkai varžysis nebe 6, o 14 turnyrų, kurie vyks ne tik Europoje, tačiau ir Azijoje bei Amerikoje.

„Briliantinės Lygos“ emblema
„Briliantinės Lygos“ emblema

Dar viena naujosios lygos naujovė bus ta, kad sportininkai dėl pagrindinių prizų varžysis 32 rungtyse („Aukso lygoje” dėl piniginių prizų buvo kovojama 10 rungčių), ir visos rungtys dalyvaus pinigų dalybose lygiomis teisėmis. Kiekvieno iš 14 turnyrų prizinis fondas bus ne mažesnis nei 416 000 JAV dolerių. Priminsime, kad iki šiol premijuojami buvo tik tie sportininkai, kurie laimėdavo visus šešis etapus.

Kiekvienoje rungtyje sportininkai 14-oje etapų rinks įskaitinius taškus, ir daugiausia taškų sezono pabaigoje surinkę atletai bus apdovanoti 4 karatų brilijantais, kurių vertė – 80 000 JAV dolerių.

Šiuo metu preliminariai paskelbta, jog „Brilijantinės lygos” turnyrai vyks Kataro Dohoje (gegužės 14 d.), Kinijos Šanchajuje (gegužės 23 d.), Norvegijos Osle (birželio 4 d.), Italijos Romoje (birželio 10 d.), JAV Niujorke (birželio 19 d.) bei Judžine (liepos 3 d.), Šveicarijos Lozanoje (liepos 8 d.), Didžiosios Britanijos Geitshede (liepos 11 d.), Prancūzijos Paryžiuje (liepos 16 d.), Monake (liepos 22 d.), Švedijos Stokholme (rugpjūčio 6 d.), Londone (rugpjūčio 13-14 d.), Šveicarijos Ciuriche (rugpjūčio 19 d.) bei Belgijos Briuselyje (rugpjūčio 27 d.). Galutinė lygos stuktūra bus tvirtinama lapkritį „World Athletics Gala” renginyje – čia bus paskelbtos ir dalyvių pavardės.

Šiuo metu žinoma, kad pagrindinis pasaulio lengvosios atletikos veidas, Jamaikos sprinteris Usainas Boltas davė sutikimą dalyvauti pirmuosiuose naujos lygos etapuose. Neoficialiai teigiama, kad „žmogus žaibas” iš viso startuos 7 „Brilijantinės lygos” etapuose.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

00:10
24:14
00:49

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką