Dabar populiaru
Publikuota: 2015 sausio 7d. 09:30

Austros Skujytės vasaros planuose – Lietuvos rekordas

Austra Skujytė
Alfredo Pliadžio nuotr. / Austra Skujytė

„Viską diktuoja mano kūnas. O jis rungtyniauti dar nenori“, – paaiškino Austra Skujytė sprendimą žiemą tik treniruotis ir treniruoti kitus.

Atėnų olimpinių žaidynių vicečempionė neslepia, kad dabar Kaune, kai renovuojamas Lietuvos sporto universiteto lengvosios atletikos maniežas, sąlygos labai sudėtingos – tenka dirbti dulkėse. Tad glaudžiamasi šalia esančioje laboratorijoje, mankštinamasi prie treniruoklių.  

Sumažėjo A. Skujytės grupė. Pas savo trenerę Niną Gedgaudienę grįžo daugkartinė Lietuvos 100 m barjerinio bėgimo čempionė Sonata Tamošaitytė. Dabar olimpinių žaidynių vicečempionės grupėje – Evelina Auželytė, Tomas Bendoraitis ir keturios, kaip ji išsireiškia, mažiukės. 

„Vyresniuosius sportininkus rengiu daugiakovei, o mažiukes – pagal daugiakovės šabloną, tačiau nemanau, kad jos visos taps daugiakovininkėmis. Gal porai mergaičių ir patiks ši rungtis“, – įsitikinusi 35 metų A. Skujytė, pernai rugpjūčio viduryje susilaukusi pirmagimio Jokūbo.

– O kokia bus jūsų, daugiakovininkės, ši žiema?

– Žiemą praleisiu, nedalyvausiu jokiose varžybose. Nestumdysiu nei rutulio, nei šokinėsiu į aukštį, kaip dariau ankstesniais metais. Tik treniruosiuosi.      

– Ar nepasiilgsite varžybų?

– Viską diktuoja mano kūnas. O jis rungtyniauti dar nenori, todėl jo ir neketinu versti. Kada būsiu gerai pasirengusi, tada ir noras varžytis atsiras. 

– Kokias viltis siejate su savo sugrįžimu į didįjį sportą po motinystės atostogų?

– Vienas iš mano tikslų – pagerinti Lietuvos septynkovės rekordą, kurį dar  1989 m. pasiekė Remigija Nazarovienė (6604 tšk.). Arti šio tikslo buvau per Londono olimpines žaidynes. Tačiau ne dėl mano kaltės susiklosčius neobjektyvioms aplinkybėms, iki jo pritrūkau vos 5 tšk. 

Vienas iš mano tikslų – pagerinti Lietuvos septynkovės rekordą, kurį dar  1989 m. pasiekė Remigija Nazarovienė (6604 tšk.). Arti šio tikslo buvau per Londono olimpines žaidynes.

Buvo labai, labai apmaudu. Nemanau kad tas rekordas man paklus šiemet, nes praleidau nemažai laiko. Tačiau olimpiniais metais jį bandysiu atakuoti.  

Dalyvavau ketveriose olimpinėse žaidynėse. Mano treneris Aleksas Stanislovaitis paskaičiavo, kad, jeigu pelnysiu kelialapį į Rio de Žaneiro olimpines žaidynes, tapsiu pirmąja daugiakovininke, kuri dalyvaus penkiose olimpinėse žaidynėse.

– Kada pradėsite rungtyniauti vasarą?

– Manau, gal gegužės pabaigoje, nes anksčiau tų varžybų Lietuvoje lyg ir nevyksta. Dar anksti kalbėti, ar tai bus mano pirmasis startas septynkovėje, gal greičiau bandysiu jėgas atskirose rungtyse. 

– Kaip auga sūnus Jokūbas, ar norėtumėte, kad jis irgi  būtų daugiakovininkas?

– Ačiū, auga gerai, o ar norėčiau, kad jis būtų dešimtkovininkas, net ir nežinau ...  
 

sportas.info

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

08:43
06:47

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Video

02:17
05:19
02:24

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką