Azijos čempionate dominuoja kinai

Antradienį Kinijos Guangzhou mieste prasidėjo Azijos lengvosios atletikos čempionatas. Tai – vienas iš paskutiniųjų šios vasaros sezono stambių turnyrų, kuriame varžosi per 500 atletų iš 38 šalių. Per tris pirmąsias čempionato dienas daugiausiai aukso medalių iškovojo šeimininkai kinai.
Triumfuoja Kinijos barjerininkai Liu Xiangas (dešinėje) bei Shi Dong Pengas
Triumfuoja Kinijos barjerininkai Liu Xiangas (dešinėje) bei Shi Dong Pengas / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 3 Kinai Kinija Azija

Pirmąją čempionato dieną atletai aiškinosi stipriausius 5000 metrų bėgime. Tiek vyrų, tiek ir moterų bėgimų tempas buvo labai lėtas, tarp moterų triumfavo kinė Xue Fei (16:05,19), tarp vyrų – Kataro atstovas Jamesas Kwalia Chepkurui (14:02,90). Pastarajame bėgime visą garbės pakylą užėmė skirtingoms Azijos šalims atstovaujantys keniečiai.

Pasaulio čempionato Berlyne bronzos laimėtoja Gong Lijiao rutulį nustūmė 19,04 metro. Per pastaruosius 18 Azijos čempionatų Kinijos atstovės šioje rungtyje nugali jau 14 kartą. Moterų šuolį į tolį kiek netikėtai laimėjo Filipinų atstovė Marestella Torres (6,51 metro). Tai tik antras šios šalies auksas techninėse rungtyse per visą čempionatų istoriją.

Kūjį toliausiai numetė Tadžikistano atstovas Dilšodas Nazarovas – 76,92 metro.

Didžiausiu pirmosios varžybų dienos netikėtumu tapo Japonijos sprinterio Masai Eriguti fiasko – jis 100 metrų distanciją atrankoje įveikė per 10,82 sekundės ir į antrą ratą nepateko. Geriausias japono rezultatas šiame sezone – 10,07 sekundės.

Trečiadienį, antrą čempionato dieną, sportininkai varžėsi lyjant lietui bei pučiant stipriam vėjui. Buvo išdalyta 12 medalių komplektų. 100 metrų sprintą laimėjo kinas Zhang Peimengas (10,28) bei japonė Chisato Fukushima (11,27). Analogiškai pagal šalis aukso medaliai pasiskirstė ir 400 metrų bėgime – Liu Xiaoshengas distancijoje sugaišo 46,55, o Asami Tanno – 53,32 sekundės.

1500 metrų tarp vyrų greičiausiai bėgo Mohammedas Othmanas Shahweenas (Saudo Arabija) 3:46,08, tarp moterų – Zhou Haiyan (Kinija) – 4:32,74.

Kinas Liu Feliangas su kartimi peršoko 5,60 metro, o Indijos rutulio stūmikas Omas Prakashas Singhas įrankį nustūmė 19,87 metro. Azijos rekordininkas Sultanas Alhabashis iš Saudo Arabijos liko tik penktas.

Atkakli kova vyko 100 metrų barjerinio bėgimo finale – šeimininkė Sun Yawei tik viena šimtąja sekundės įrodė savo pranašumą prieš japonę Asuką Teradą – 13,19 prieš 13,20 sekundės. Kinijos atstovė Zhang Wenxiu toliausiai metė kūjį – 72.07. Du aukso medalius laimėjo buvusios Sovietų Sąjungos respublikų atstovės – Olga Rypakova iš Kazachstano toliausiai nuskriejo trišuolio sektoriuje (14,53 metro), o uzbekė Julija Tarasova laimėjo moterų daugiakovę – 5840 taškų.

Ketvirtadienį pagrindine čempionato puošmena tapo kino Liu Xiango pasirodymas vyrų 110 metrų barjeriniame bėgime. Tai buvo paskutinė varžybų dienos rungtis, bei vienintelė, vykusi bent kažkiek priimtinomis oro sąlygomis, nors takelis buvo šlapias. Bėgimas prasidėjo dviem falšstartais, po antrojo ir kovos pasitraukė Saudo Arabijos bėgikas Ahmedas Kaderas Almuwalladas. Olimpinis čempionas bei buvęs pasaulio rekordininkas Liu Xiangas distanciją įveikė per 13,50 sekundės ir 17 šimtųjų aplenkė savo pagrindinį varžovą tautietį Shi Dong Pengą. Liu Xiangas Azijos čempionu tapo trečią kartą.

Tarp kliūtinio bėgimo atstovų stipriausi buvo Tarekas Mubarakas Taheras iš Brunėjaus (8:33,58) bei japonė Yoshika Tatsumi (10:05,94).

Neblogą rezultatą šuolio į tolį sektoriuje parodė Li Jinzhe (Kinija), geriausiu bandymu nušokęs 8,16 metro. 20 kilometrų sportinį ėjimą laimėjo dar vienas kinas Li Jianbo – 1:22,55 valandos. Pastarosios rungties startas dėl stipraus lietaus buvo atidėtas 30 minučių, tačiau orui negerėjant sportininkai daugiau plaukė, nei ėjo.

Du aukso medalius pelnė ir Kinijos moterys – Li Caixia su kartimi įveikė 4,30 metro, o Liu Chunhua ietį numetė 57,93.