Berlyne po ketverių metų krito pasaulio maratono rekordas

Dukart olimpinis čempionas Eliudas Kipchoge sekmadienį Berlyno maratone pagerino sau pačiam priklausiusį pasaulio maratono rekordą.
Eliudas Kipchoge
Eliudas Kipchoge / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Distanciją 37-erių Kenijos bėgikas įveikė per 2 valandas 1 minutę ir 09 sekundes, o tai 30 sek. geresnis laikas nei prieš ketverius metus taip pat Berlyne jo paties fiksuotas ankstesnis pasaulio rekordas.

„Esu labai patenkintas pasirengimu. Manau, toks greitas buvau dėl visos komandos įdėto darbo. Viską lėmė komandinis darbas“, – BBC cituoja E.Kipchoge.

Dabar E.Kipchoge yra laimėjęs 15 iš 17-ikos maratonų, kuriuose dalyvavo.

Pirmoje distancijos pusėje atrodė, kad bėgikas gali įveikti trasą greičiau nei per 2 valandas, bet tai neįvyko.

2019 m. Vienoje jam tai buvo pavykę, bet tąsyk rekordas nebuvo fiksuotas, nes varžybos nebuvo atviros, o E.Kipchoge pagelbėjo tempą diktavusių bėgikų komanda.

Berlyne E.Kipchoge triumfavo ketvirtą kartą, pakartodamas legendinio Haile'o Gebrselassie pasiekimą.

Kitas Kenijos bėgikas Markas Koriras, atsilikęs 4 minutėmis ir 49 sekundėmis, užėmė antrą vietą, trečias liko Tadu Abate iš Etiopijos.

Moterų varžybose triumfavo Etiopijos bėgikė Tigist Assefa, užfiksavusi trečią geriausią laiką istorijoje – 2 val. 15 min. ir 37 sekundės.