Dabar populiaru
Publikuota: 2017 balandžio 19d. 08:00

Bostono maratoną įveikė prieš 50 metų revoliuciją sukėlusi Kathrine Switzer

Kathrine Switzer bėga Bostono maratone 1967 ir 2017 m.
15min koliažas / Kathrine Switzer bėga Bostono maratone 1967 ir 2017 m.

Pirmadienį Bostone baigėsi seniausias vis dar vykstantis pasaulio maratonas Bostone. Nuo 1897 metų savo istoriją skaičiuojančiame renginyje finišavo ir viena maratono legendų, 70-metė amerikietė Kathrine Switzer, 1967 metais tapusi pirmąja maratoną oficialiai įveikusia moterimi.

Tuomet 20-ies metų Kathrine buvo palaikyta vyru, kai registravosi į maratoną tik su savo inicialais K.V. ir pavarde Switzer. Jai oficialiai buvo suteiktas 261-asis starto numeris, o jį išduodant niekas nepastebėjo, kad tai yra moteris.

Tuo metu moterims nebuvo leidžiama varžytis maratono distancijoje, buvo galvojama, kad „silpnas ir trapus“ moters kūnas nepritaikytas tokiam sportui.

Tiesa, jau prieš metus, 1966-aisiais, Bobbi Gibb tapo pirmąja Bostono maratoną įveikusia moterimi, tačiau ji tai padarė be starto numerio, tiesiog įsimaišiusi į minią. Tais laikais JAV lengvosios atletikos federacija moterims leisdavo varžytis ne ilgesnėje nei 1,5 mylios distancijoje.

Vis dėlto B.Gibb sugebėjo įveikti maratoną, o 1967-aisiais tai padarė ir K.Switzer, tiesa, beveik valanda lėčiau nei pionierė B.Gibb. Oficialiai įrašytas K.Switzer laikas buvo apie 4 valandos 20 minučių.

Pirmą kartą JAV oficialiai draudimai, ribojantys moterų varžymąsi maratono distancijoje, panaikinti 1972-aisiais. Tuomet Bostono maratono organizatoriai pagaliau leido varžytis ir moterims. Tiesa, penkios moterys, tarp kurių buvo ir B.Gibb, bėgo 1968 m. varžybose.

K.Switzer pasaulyje iki šių dienų kur kas geriau žinoma nei B.Gibb dėl legendinės nuotraukos, kurioje užfiksuota kaip Bostono maratono atstovas Jockas Semple'as bando išstumti Kathrine iš trasos ir nuplėšti jos numerį. Bėgikę tada apgynė jos vaikinas, amerikietiškojo futbolo ir kūjo metimo sporto atstovas Tomas Milleras, bėgęs šalia savo merginos.

Jau vėliau, 1974 metais K.Switzer sugebėjo laimėti Niujorko miesto maratoną tarp moterų bei užimti antrą vietą 1975 metų Bostono maratone. Jame bėgikė pademonstravo savo karjeros rekordą – 2 val. 51 min. 37 sek.

2017-aisiais 70-metė Katherine buvo pakviesta į Bostono maratoną kaip garbės viešnia. Jai suteiktas 261-asis numeris, o Bostono lengvosios atletikos asociacija pažadėjo, kad ateityje šis numeris nebus duodamas niekam.

Pirmadienį maratono distanciją ji įveikė per 4 val. 44:31 min. kartu su būriu moterų iš savo labdaros organizacijos „261 Fearless“. Iš viso per savo gyvenimą ji yra įveikusi virš 30-ies maratonų.

Moterų maratono rungtis į olimpines žaidynes įtraukta tik 1984 metais prieš Los Andželo žaidynes.

Temos: 2 Bostonas Maratonas
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką