Dabar populiaru
Publikuota: 2016 sausio 7d. 15:26

Buvusio IAAF prezidento sūnui ir dviem rusams – diskvalifikacijos iki gyvos galvos

RUSADA būstinė
„Scanpix“ nuotr. / RUSADA būstinė

Rusijos dopingo skandalas įsisiūbuoja vis smarkiau. Ketvirtadienį Tarptautinė lengvosios atletikos federacija (IAAF) paskelbė, kad trims svarbiems sporto asmenims skyrė griežčiausią bausmę.

Buvusio IAAF prezidento Lamine'o Diacko sūnus ir du Rusijos lengvosios atletikos federacijos nariai Valentinas Balachničiovas ir Aleksejus Melnikovas  nušalinti nuo sporto visam gyvenimui.

L.Diacko sūnus Papa Massata anksčiau federacijoje dirbo konsultantu, V.Balachničiovas ėjo Rusijos lengvosios atletikos federacijos prezidento pareigas, o A.Melnikovas treniravo šios šalies ilgų nuotolių bėgikus bei ėjikus.

Diskvalifikacijos sulaukė ir IAAF antidopingo padalinio direktorius Gabrielis Dolle. Jis nuo sporto nušalintas penkeriems metams. 

Pranešama, kad visam ketvertui skirtos sankcijos yra susijusios su Rusijos maratonininke Ilja Šobuchova. Manoma, kad prieš Londono olimpines žaidynes jos atstovai IAAF pareigūnams sumokėjo šimtus tūkstančių JAV dolerių. 

Priminsime, kad 2015 metų lapkričio 9 dieną prasidėjo didžiulis skandalas, kai tarptautinė antidopingo agentūra (WADA) išplatino tyrimo apie dopingo vartojimą Rusijoje ir šios veiklos dangstymą valstybiniu lygiu duomenis.

Anot WADA, Rusijo antidopingo agentūra (RUSADA) dangstė susitepusius sportininkus, į pastarosios darbą kišosi Federalinė saugumo tarnyba (FSB), o apie viską žinojo ir aukščiausi Rusijos valdžios asmenys, įskaitant ir sporto ministrą Vitalijų Mutko.

WADA rekomendavo suspenduoti Rusijos lengvosios atletikos federaciją ir jos sportininkus neribotam laikui – kol rusai nesutvarkys kovos su dopingu sistemos.

WADA taip pat paskelbė, kad į netvarką Rusijoje nereagavo tarptautinė lengvosios atletikos federacija, o jos buvusiam prezidentui L.Diackui iškelta baudžiamoji byla už korupciją – jis ėmė kyšius, už kuriuos dangstė Rusijos sportininkus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką