Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Chambersas atnaujino santykius su dopingo tiekėju

Dwain Chambers
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Dwain Chambers
Šaltinis: 15min
0
A A

Britų sprinteris Dainas Chambersas pareiškė, kad vėl bendradarbiauja su Kalifornijoje įsteigtos dopingo laboratorijos BALCO įkūrėju Viktoru Conte. Būtent šis gydytojas šio dešimtmečio pradžioje tiekė sportininkui dopingo preparatus, už kurių vartojimą jis buvo diskvalifikuotas.

D.Chamberso teigimu, bendradarbiavimas yra „švietėjiško pobūdžio“. 2003 metų spalio mėnesį D.Chamberso dopingo teste buvo rasta tetrahidrogestrinono ir sportininkas dvejiems metams buvo nušalintas nuo varžybų bei iki gyvenimo pabaigos – nuo dalyvavimo olimpinėse žaidynėse. Buvo įrodyta, kad medžiagą sportininkui parūpino V.Conte.

D.Chambersas save apibūdino kaip žmogų, kuris moka atleisti. Pasak jo, būtent Conte jam rekomendavo preparatą, kurio pagalba buvo imituojamas kvėpavimas aukštikalnių sąlygomis. Pasak sprinterio, nuo 2003 metų spalio jis daugiau nevartojo jokių draužiamų preparatų. „Aš atleidau ir sau ir jam. Nekaltinu jo dėl to, kas įvyko, dėl visko kaltas tik aš pats. Būtent aš pats sugrioviau savo karjerą. Dabar nematau jokių priežasčių slėpti šių kontaktų, kurie yra grynai švietėjiško pobūdžio.“

Po diskvalifikacijos į tarptautinę areną grįžęs sportininkas laimėjo 2009 metų Europos čempionatą Italijoje bei pagerino 60 metrų bėgimo žemyno rekordą.

Didžiosios Britanijos lengvosios atletikos rinktinės treneris Charles van Commeni išreiškė apgailestavimą dėl bendradarbiavimo su gydytoju ir pažadėjo asmeniškai pabandyti sprinterį atkalbėti nuo šio žingsnio.

Neoficialiai teigiama, kad gydytojo įsteigtoje laboratorijoje BALCO (pilnas pavadinimas – „Bay Area Laboratory Co-operative“) anksčiau buvo kuriami ir bandomi nauji draudžiami preparatai bei technologijos, leidžiančios juos nuslėpti dopingo testų metu. 2005 metais V.Conte už šią veiklą jau buvo nuteistas keturis mėnesius kalėti.

Pastaruoju metu D.Chambersas yra kone dažniausiai linksniuojamas pasaulio sprinteris. Šiomis dienomis, paskelbta, kad sportininkui neatsirado vietos Pasaulio čempionate dalyvausiančios Didžiosios Britanijos estafetės 4x100 metrų rinktinėje, šalies lengvosios atletikos federacija grasina sportininkui naujomis sankcijomis už kai kuriuos jo autobiografinės knygos skyrius. Vienintelė gera žinia D.Chambersui – jis gavo oficialų pakvietimą startuoti „Aukso Lygos“ etape tame pačiame Berlyne.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką