Dar viena Aleknos pergalė

Antradienį Lenkijos Ščecine vyko tarptautinės lengvosios atletikos varžybos „Pedro’s Cup”, kuriose pergalę iškovojo pajėgiausias Lietuvos disko metikas Virgilijus Alekna.
Disko metimo finalo akimirkos
Virgilijus Alekna / Artūro Gimžausko nuotr.

Antrą kartą per keturias dienas Lietuvos diskininkas įveikė pagrindinius savo varžovus – pasaulio čempioną Robertą Hartingą bei vicečempioną Piotrą Malachowskį.

Geriausiu bandymu Ščečino stadione (kuris, beje, yra Lietuvių gatvėje) Virgilijaus diskas nuskriejo 68,53 metro (serija 65,70–x–68,53–x–65,78–67,79). Tai trečias jo rezultatas šį sezoną –  daugiau įrankis skriejo tik Jurbarke (69,59) bei Rethymne (68,94).

Antras Lenkijoje liko R.Hartingas (66,58), trečias – vengras Zoltanas Kovago (66,42). Šeimininkas P.Malachowskis liko tik ketvirtas – 65,14 metro.

Šiame turnyre dalyvavo ir daugiau pasaulinio masto žvaigždžių. 100 metrų bėgimą laimėjo Asafa Powellas (9,82), 200 – amerikietis Tysonas Gay (20,21). 800 metrų bėgime nugalėjo amerikietis Nickas Symmondsas (1:46,33).

Barjerinius moterų begimus laimėjo jamaikietės Melainie Walker (400 metrų – 54,86) ir Nickiesha Wilson (100 metrų – 12,79).

Toliausiai rutulį stūmė amerikietis Christianas Cantwellas (21,49), 1500 metrų bėgimus laimėjo amerikietė Christy Wurth-Thomas (4:07,31) bei lenkas Mateuszas Demczyszakas (3:43,10), šuolį į tolį – jamaikietė Jovanee Jarret (6,39). Pastarojoje rungtyje antra liko estė Ksenija Balta (6,28).

100 metrų bėgime tarp moterų greičiausia buvo jamaikietė Sherone Simpson – 11,29 sekundės, o pasaulio čempionė Anna Rogowska laimėjo moterų šuolį su kartimi (4,70).

Šuolio į aukštį sektoriuje pergalę pasidalino rusas Jaroslavas Rybakovas bei lenkas Sylwesteris Bednarekas, peršokę po 2,30 metro.