Debiutantė iš karto laimėjo

Ukrainos stajerė Aliona Burkovska savaitgalį Košicėje (Slovakija) bėgo savo pirmąjį maratoną gyvenime ir jį laimėjo.
Aliona Bukovskaja
Aliona Bukovska / European Athletics nuotr.
Temos: 2 Bėgimas Ukraina

Košicės „Peace”  maratonas laikomas vienu ir seniausių Europoje, šiemet jis surengtas jau 86 kartą. Ukrainietė pasiekė naują maratono rekordą, įveikusi distanciją per 2:30,50 valandos. Ankstesnis pasiekimas, kuris buvo prastesnis 38 sekundėmis, išsilaikė net 20 metų. Antra tarp moterų liko etiopė Radiya Adlo, trečia – kenietė Florence Chepkurui. „psecialiai ruošiausi šiam bėgimui, tad laimėjimas mančs nei kiek nenustebino", – sakė iki šiol 5000 bei 10000 metrų distancijas bėgiojusi ukrainietė.

Tarp vyrų nugalėjo kenietis Jacobas Chesire – 2:10,59 valandos nuo šiol yra ir asmeninis bėgiko rekordas. Jis nuo pagrindinės grupės pabėgo iki finišo likus 20 kilometrų ir kovojo tik su savimi bei stipriu vėju. „Ilgą laiką bėgau vienas, tad nebuvo kam mane „patempti". Kitu atveju galėjau išbėgti iš 2,10 valandos.“ Tai trečias laikas šio maratono istorijoje. Kitas prizines vietas užėmė Etiopijos bėgikai Shume Legese bei Kediras Kassa. Aštuntas liko baltarusis Stepanas Rahotsu, kuris neseniai laimėjo Vilniaus pusės maratono bėgimą – jam tai buvo debiutas pilno maratono distancijoje.

Maratone bėgo ir Slovakijos ministras pirmininkas Mikulas Dzurinda – jis finišavo 151 vietoje (3:22,08 valandos). Viso maratone startavo per 5000 bėgikų.

Nugalėtojai gavo po 9000 eurų už pergales, o ukrainietė – dar 1000 už trasos rekordą.