„Deimantinė lyga“: Lietuvos bėgikės ant pjedestalo, jamaikietis Asafa Powellas – greičiausias šį sezoną

Lozanoje Šveicarijoje vykusiose prestižinėse Tarptautinės lengvosios atletikos federacijos (IAAF) „Deimantinės lygos“ varžybose puikiai pasirodė Lietuvos atstovės. Sulaukusios kvietimo ir septintajame etape dalyvavusios bėgikės laimėjo tris trečiąsias vietas.
Lina Grinčikaitė (LLAF 90-mečio proga)
Lina Grinčikaitė (LLAF 90-mečio proga) / pliadisfoto.lt nuotrauka
Temos: 1 Deimantinė lyga

Trečiąją vietą moterų estafetėje 4x100 m užėmė Lietuvos komanda – Silva Pesackaitė, Agnė Orlauskaitė, Sonata Tamošaitytė ir Lina Grinčikaitė. Mūsiškės distanciją įveikė per 44,70 sek.
Pirmoji vieta atiteko vokietėms (43,35 sek.), o antrąją vietą užėmė Šveicarijos komanda (43,90 sek.).
Varžybose dalyvavo aštuonios komandos.

Moterų 100 m bėgimo varžybose L. Grinčikaitė tarp 16 dalyvių užėmė trečiąją vietą (11,54 sek.), o moterų 100 m barjeriniame bėgime trečia finišavo S. Tamošaitytė (13,57 sek.).

Geriausią sezono rezultatą 100 m rungtyje pasiekė jamaikietis Asafa Powellas ir pasiuntė grėsmingą žinutę didžiausiems konkurentams – savo tautiečiui Usainui Boltui ir amerikiečiui Tysonui Guy‘ui.

Distanciją Jamaikos sprinteris įveikė per 9.78, vos viena šimtąją greičiau nei praėjusį mėnesį bėgęs T.Guy‘us. Pasaulio rekordininkas ir po traumų sugrįžęs U.Boltas varžybose dukart pasiekė tokį pat greitį 9.91.

A.Powellas dukart (2005 ir 2008 m.) gerino pasaulio rekordus, tačiau nė karto netapo pasaulio čempionatų ar olimpinių žaidynių čempionu.

AFP/„Scanpix“ nuotr./A.Powellas norėtų susigrąžinti pasaulio rekordininko vardą

„Buvo šalta, oras nebuvo idealus, tačiau varžybos man klostėsi puikiai. Kaskart išbėgti iš 9.8 sek. yra labai gerai. Tai tik antrasis mano startas šį sezoną, todėl tikiuosi bėgti dar greičiau“, – po varžybų kalbėjo Jamaikos sprinteris.

Puikią sportinę formą pademonstravo po nugaros ir alkūnės traumų grįžęs pasaulio rekordininkas Davidas Rudisha. Kenijos bėgikas 800 m. įveikė per vieną minutę ir 44.15 sek. bei tapo septintojo etapo nugalėtoju.