Deimantinė lyga: norvegas 400 metrų barjeriniame bėgime pagerino Europos rekordą

Šeštadienį Londone (Didžioji Britanija) prasidėjo jau 10-asis Deimantinės lygos etapas, kuriame dalyvaus ir Lietuvos disko metikas Andrius Gudžius.
Karstenas Warholmas
Karstenas Warholmas / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 1 Deimantinė lyga

Įspūdingą sportinę formą ir toliau demonstruoja norvegas Karstenas Warholmas. Jis 400 metrų barjeriniame bėgime pagerino savo paties praėjusiame Deimantinės lygos etape užfiksuotą Europos rekordą – distanciją įveikė per 47,12 sek.

Šis rezultatas – septintas per visą 400 metrų barjerinio bėgimo rungties istoriją.

„Visuomet stengiuosi nustebinti. Tokiam rezultatui pasiekti reikia įdėti daug darbo, daug atsidavimo“, – teigė beveik dvejomis sekundėmis nuo antrą vietą užėmusio oponento atsiplėšęs K.Warholmas.

Antras finišavo turkas Yasmani Copello (48,93 sek.), trečias – amerikietis Amere'as Lattinas (49,18 sek.).

AFP/„Scanpix“ nuotr./Danielle Williams

Ties norvego pasiekimu rekordai barjeriniuose bėgimuose nesibaigė – geriausią sezono rezultatą moterų 100 metrų barjeriniame bėgime užfiksavo jamaikietė Danielle Williams.

2015-ų metų pasaulio čempionė distanciją įveikė per 12,32 sek. ir 0,08 sek. pagerino Janeek Brown užfiksuotą rezultatą.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Akani Simbine ir Yohanas Blake'as

Kaip ir visuomet didelio susidomėjimo sulaukė vyrų 100 metrų bėgimas. Jame triumfavo Afrikos čempionas Akani Simbine (9,93 sek.), antroje vietoje palikęs britą Zharnelį Hughseą (9,95 sek.). Trečias liko Yohanas Blake'as (9,97 sek.).

Rytoj vyks ir disko metimo varžybos, kuriose dalyvaus ir lietuvis Andrius Gudžius.