Deimantinėje lygoje – Airinės Palšytės nesėkmė ir netikėtas 17-metės triumfas

Penktadienį Kataro mieste Dohoje įvyko savotiška pasaulio lengvosios atletikos čempionato repeticija. Šiame mieste startavo naujasis Deimantinės lygos sezonas. Prestižiškiausiose lengvosios atletikos komercinėse varžybose vasaros sezoną pradėjo šuolininkė į aukštį Airinė Palšytė, kuri užėmė šeštą vietą, įveikusi 1,88 m kartelę.
Airinė Palšytė
Airinė Palšytė / „Scanpix“/AP nuotr.

Europos uždarų patalpų čempionate Glazge bronzą iškovojusi A.Palšytė pradėjo pasirengimą pasaulio čempionatui, kuris vyks rugsėjo pabaigoje.

Lietuvė pirmuoju bandymu įveikė 1,75 m, 1,80 m ir 1,85 m aukščio karteles. A.Palšytė pirmą klaidą padarė 1,88 m aukštyje, bet antruoju bandymu pasitaisė.

26-erių vilnietė trimis bandymais nesugebėjo įveikti 1,91 m kartelės ir iškrito iš varžybų. Šeštą vietą užėmusi A.Palšytė uždirbo 2 tūkst. JAV dolerių ir tris įskaitinius taškus.

A.Palšytės asmeninis rekordas vasaros sezone yra 1,98 m.

Varžybų nugalėtoja tapo sensaciją pateikusi 17-metė ukrainietė Jaroslava Mahuchikh, kuri tik pradeda karjerą suaaugusiųjų varžybose. Ukrainietė antruoju bandymu peršoko 1,96 m kartelę ir pasiekė asmeninį rekordą.

Ukrainietė pati negalėjo patikėti savo sėkme: „Labai nustebau, kad laimėjau, nes esu čia jauniausia dalyvė. Esu labai laiminga, kad pasiekiau asmeninį rekordą. Norėčiau čia sugrįžti ir per pasaulio čempionatą, bet nenoriu užsisvajoti.“

Antrą vietą užėmė 1,91 m peršokusi kroatė Ana Šimič. Su tokiu pačiu rezultatu trečia liko švedė Erika Kinsey.

29-erių olimpinė vicečempionė Mirela Demireva liko ketvirta, nors ilgiausiai varžėsi su nugalėtoja tapusia ukrainiete. Galiausiai bulgarė neperšoko 1,96 m kartelės.

Alfredo Pliadžio nuotr./Airinė Palšytė

Moterų šuolių į aukštį varžybose nepasirodė sektoriaus lyderė Marija Lasickienė, kuri dar ilsisi po žiemos sezono.

Deimantinės lygos etapuose varžosi tik elitiniai lengvaatlečiai, kurie turi puikią progą papildyti savo banko sąskaitą. Kiekvieno etapo nugalėtojas laimi 10 tūkst. JAV dolerių.

Per dvylika etapų kiekvienos rungties dalyviai renka taškus, kuriuos susumavus, paaiškėja, kurie varžysis sezono finale. Kiekvienos rungties finalo nugalėtojas uždirba 50 tūkst. JAV dolerių.

Antrasis Deimantinės lygos etapas gegužės 18 dieną vyks Šanchajuje.

Dėl operacijos Deimantinėje lygoje nestartavo pasaulio ir Europos čempionas Andrius Gudžius.