Deimantinėje lygoje – ieties metikė Liveta Jasiūnaitė

Ieties metikė Liveta Jasiūnaitė išbandys jėgas devintajame Deimantinės lygos etape, kuris šeštadienį vyks Lenkijoje. Šioje rungtyje varžysis ir du Latvijos atstovai Lina Muze bei Gatis Čakšas.
Liveta Jasiūnaitė
Liveta Jasiūnaitė / „Scanpix“/AP nuotr.

Tai bus antrasis šio sezono etapas, kuriame dalyvaus ieties metikės. Pirmąkart tai buvo Paryžiuje. Tuomet birželio mėnesį lietuvė L.Jasiūnaitė liko trečia (gavo 6 tšk.), o latvė L.Muze užėmė antrąją vietą (7 tšk.).

Šį sezoną L. Jasiūnaitė įrankį toliausiai metė 63,80 metro, o L. Muze – 62,88 m. Lietuvė Lenkijoje kovos su septyniomis varžovėmis. Tarp jų ypač pajėgi amerikietė Kara Winger, kuri neseniai pasibaigusiame pasaulio čempionate iškovojo sidabro medalį. Į Lenkiją atvyks ir graikė Elina Tzengko. Tarp aštuonių varžybų dalyvių ji šį sezoną ietį metė toliausiai – 65,40 m.

Devintajame Deimantinės lygos etape taip pat varžysis japonė Hareka Kitaguchi, kuri planetos pirmenybėse laimėjo bronzą. Deimantinės lygos etape Paryžiuje ji buvo nepralenkiama. Pasaulio čempionate L.Jasiūnaitė buvo dešimta.

Vyrai šių metų Deimantinėje lygoje ietį mes trečią kartą. Bendroje įskaitoje pirmauja abiejuose etapuose triumfavęs pasaulio čempionas Grenados atstovas Andersonas Petersas (16 tšk.). Šį šeštadienį jis varžybose nepasirodys, tad Lenkijoje favoritu vadinamas čekas Jakubas Vadlejchas, kuris planetos pirmenybėse užėmė trečiąją vietą. Jis šį sezoną ietį yra švystelėjęs net 90,88 m! Tai Čekijos sportininko asmeninis rekordas. Tarp pretendentų šią savaitę užimti labai aukštą vietą – vokietis Julianas Weberis. Šiemet ietį jis nuskraidino 89,54 m.