„Deimantinėje lygoje“ – kosminis F.Kipyegon pasaulio rekordas

Monake vykusiame 9-ajame šio sezono „Deimantinės lygos“ lengvosios atletikos varžybų etape užfiksuotas fantastiškas pasaulio rekordas.
Faith Kipyegon
Faith Kipyegon / ZUMAPRESS / Scanpix nuotr.

Moterų mylios bėgime (apie 1,6 km) Kenijos lengvaatletė Faith Kipyegon finišavo per 4 minutes ir 7,64 sekundes.

Geriausią planetos rezultatą ji pagerino daugiau nei 4 sekundėmis. Prieš tai mylią greičiausiai buvo nubėgusi Sifan Hassan (4 min. 12,33 sek.) iš Nyderlandų.

Vyrų 400 m barjeriniame bėgime „Deimantinės lygos“ rekordą pagerino norvegas Karstenas Warholmas (46,51 sek.).

Geriausius sezono rezultatus pasaulyje taip pat pasiekė JAV sprinterė Nia Ali (100 m su barjerais, 12,30 sek.) ir Kenijos bėgikas Wyclife‘as Kinyamalis (800 m, 1 min. 43,22 sek.).

Vyrų šuolių su kartimi rungtyje sensacingai be medalio liko švedas Armandas Duplantis (5,72 m), užėmęs tik 4 vietą ir į priekį praleidęs amerikietį Christopherį Nielseną (5,92 m), Ernestą Johną Obieną (5,82 m) iš Filipinų bei australą Kurtisą Marschallą (5,82 m).

Vyrų 100 m finalą laimėjo Kenijos sprinteris Ferdinandas Omanyala (9,92 sek.), trišuolio rungtį – Hugues Fabrice‘as Zango (17,70 m) iš Burkina Faso, moterų šuolius į aukštį – australė Nicola Olyslagers (1,99 m), o 200 m bėgimą – jamaikietė Shericka Jackson (21,86 sek.).

Kitas „Deimantinės lygos“ etapas liepos 23 dieną vyks Londone.