„Deimantinės lygos“ etape Airinė Palšytė užėmė šeštą vietą, o Zinaida Sendriūtė – septintą

Šeštadienį Tarptautinės lengvosios atletikos federacijos (IAAF) „Deimantinės lygos“ varžybose Paryžiuje dalyvavo dvi Lietuvos lengvaatletės – Zinaida Sendriūtė ir Airinė Palšytė. Nors šio sezono „Deimantinė lyga“ artėja prie pabaigos (liko vos dvejos varžybos) mūsų sportininkėms tai buvo pirmasis pasirodymas joje.
Airinė Palšytė
Airinė Palšytė / Alfredo Pliadžio nuotr.

Kiek geriau sekėsi šuolių į aukštį sektoriuje rungtyniavusiai Airinei Palšytei, kuri įveikė kartelę, iškeltą į 190 cm aukštį ir užėmė šeštą vietą.

Nugalėjo olimpinė čempionė ispanė Ruth Beitia (198 cm), antra liko Levern Spencer (196 cm) iš Sent Lusijos, trečiąja pozicija tenkinosi italė Alessia Trost (193 cm).

Iš viso varžybose dalyvavo dešimt šuolininkių, tarp jų – aštuonios Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių finalininkės.

Disko metimo sektoriuje kovojusi Zinaida Sendriūtė kiekvienu metimu gerino savo rezultatą (56,68 m – 58,19 m – 59,23 m), tačiau po trijų bandymų buvo septinta ir baigė varžybas, nes „Deimantinėje lygoje“ dar trys bandymai suteikiami tik keturiems atletams.

Nugalėjo olimpinė čempionė kroatė Sandra Perkovič (67,62 m), aplenkusi prizininkėmis tapusias prancūzę Meliną Robert–Michon (64,36 m) ir kubietę Denią Caballero (61,98 m).

Beje, šiose „Deimantinės lygos“ varžybose Paryžiuje olimpinė čempionė Ruth Jebet iš Bahreino pagerino pasaulio rekordą 3000 kliūtinio bėgimo rungtyje. 19-metė Kenijoje gimusi ir Bahreinui atstovaujanti bėgikė nuotolį įveikė per 8 minutes 52,78 sekundės.

Ankstesnis aukščiausias pasiekimas – 8 min. 58,81 sek. – nuo 2008 metų Pekino olimpinių žaidynių priklausė rusei Giulnarai Galkinai.