2017 06 18 /18:01

Deimantinės lygos etape – Andriaus Gudžiaus bronza

Antrą kartą per keturias pastarąsias dienas geriausias šalies disko metikas Andrius Gudžius varžėsi Deimantinės lygos etape. Varžybose Stokholme lietuvis diską numetė 67,29 metro ir iškovojo bronzos medalį.
Andrius Gudžius
Andrius Gudžius / „Scanpix“ nuotr.

Varžybų nugalėtoju tapo sezono lyderis Fedrickas Decresas iš Jamaikos, diską nusviedęs 68,36 m. Nedaug nuo jo atsiliko švedas Danielis Stahlas – 68,13 m.

A.Gudžius, kaip ir auksą laimėjęs jamaikietis vieninteliai atliko visus šešis metimus.

Rio olimpinis čempionas Christophas Hartingas liko vos septintas su 61,75 m rezultatu. Ne ką geriau pasirodė ir Londono olimpinis čempionas Robertas Hartingas bei lenkas Piotras Malachovskis.

Jau pirmuoju savo mėginimu A.Gudžius diską sviedė toliau (66,16 m) nei ketvirtadienio Deimantinės lygos etape Osle (65,90 m). Tai leido užimti antrąją poziciją, tačiau neilgam.

Ketvirtąjį bandymą A.Gudžius pasiekė būdamas penktojoje vietoje, tačiau tada susiėmė ir švystelėjo diską 67,29 metro, pakildamas į antrąją poziciją. Lietuvio išsigandęs sezono lyderis F.Dacresas iškart po to atliko jam auksą garantavusį metimą – 68,36 m.

59,14 60,28 59,48 59,59 X 58,79

Disko metimo rungtis šį sezoną Deimantinėje lygoje vyko trečią kartą. Pirmąjį etapą gegužės mėnesį Šanchajuje laimėjo belgas Philipas Milanovas (64,94 m.). Jame A.Gudžiaus nebuvo.

Ketvirtadienio etape Osle lietuvis diską geriausiu bandymu numetė 65,90 m ir užėmė ketvirtąją vietą. Norvegijos sostinėje triumfavo švedas Danielas Stahlas, diską sviedęs 68,06 m.

Už pirmą vietą etape nugalėtojui skiriami 8 taškai, už antrąją – 7 ir t.t.