Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Dėl draugės nužudymo teisiamas Oscaras Pistoriusas teisme ir verkė, ir vėmė

Oscaro Pistoriaus teismas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Oscaro Pistoriaus teismas
Šaltinis: 15min
0
A A

Teisiamam Pietų Afrikos Respublikos lengvaatlečiui, pirmam parolimpiečiui, kovojusiam olimpinėse žaidynėse, Oscarui Pistoriusui, pirmadienį teismo salėje pasidarė bloga – jis kelis kartus vėmė. Sporto garsenybei buvo atneštas kibiras, bet po eilinio kaltinamojo priepuolio, teisėja atidėjo teismo procesą iki antradienio.

27 metų sportininkas, kuriam abi kojos amputuotos žemiau kelių, pirmadienį paniuręs atvežtas teismo rūmus sostinėje Pretorijoje.

O.Pistorius teisiamas už tai, kad 2013-ųjų vasario 14 dieną, per Valentino dieną, nušovė savo širdies draugę Reevą Steenkamp, kai ji buvo vonios kambaryje jo prabangiame name Pretorijoje.

Pirmadienį buvo išklausytos patalogoanatomo Gerto Saaymano išvados dėl R.Steenkamp nužudymo. Parolimpietį supykino, kai patalogoanatomas pradėjo rodyti aukos nuotraukas su sužalojimais ir teigė, kad iššauti keturi šūviai bei buvę merginos sužalojimai negalėjo būti padaryti per vonios kambario duris.

Teisėja pristabdė mediko kalbą, kai sportininkui pasidarė bloga ir paprašė teisiamojo atsakyti, ar jis gali toliau klausytis liudijimo. O.Pistoriusas aiškino, kad gali būti teismo salėje, tačiau paprašė atnešti į salę kibirą. Po kelių minučių lengvaatletį ir vėl supykino. Tuomet teisėja atidėjo teismo procesą iki antradienio.

O.Pistoriusas ne tik vėmė, bet ir verkė, kai G.Saaymanas pareiškė, kad reikia apginti mirusios merginos ir velionės šeimos garbę ir pateikė aiškius įrodymus, kad parolimpietis, greičiausiai, buvo suplanavęs kraupų nužudymą.

Nors buvo teigiama, kad teismo procesas bus viešas, kalbant patalogoanatomui, žiniasklaidai buvo draudžiama tiesiogiai transliuoti procesą.

Jau ankščiau O.Pistoriusas prisipažino dėl visų jam inkriminuojamų veikų – netinkamo ginklo laikymo ir žmogžudystės. Buvusiai Pietų Afrikos Respublikos sporto žvaigždei gręsia nuo 25 metų kalėjimo iki gyvos galvos.

Nors O.Pistoriusas laikėsi gynybinės nuostatos, kad savo merginą nužudė, nes supainiojo ją su įsibrovėliu, policija šias aplinkybes tyrė itin atsargiai ir dabar įrodinėja, kad tai buvo tyčinis nužudymas.

PAR žiniasklaida pranešė, kad parolimpinio ir olimpinio bėgimo takelio žvaigždė į savo draugę keturis kartus šovė iš 9 mm kalibro pistoleto per vonios duris – kulkos jai pataikė į galvą, krūtinę ir ranką.

Policija, remdamasi kaimynų liudijimais praneša, kad O.Pistoriuso namuose jau anksčiau yra buvę įvairių incidentų, į juos buvo kviesta net policija.

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką