Dabar populiaru
Publikuota: 2009 gruodžio 30d. 12:03

Disko metikų sezonas dvikovomis

Disko metikas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Disko metikas.

Baigiasi 2009 metai. Kokie jie buvo pasaulio stipriausiems disko metikams jau rašėme, tačiau paskutinėmis metų dienomis į besibaigiančius metus pažvelkime dar vienu kampu – geriausių Europos atletų tapusavio dvikovomis.

2009-aisiais disko metikai įspūdingų rezultatų metrais nepasiekė – toliausias metų metimas, 71,64 metro, priklauso estui Gerdui Kanteriui ir tai buvo vienintelis atvejis, kuomet įrankis perskriejo 70 metrų ribą. Viso ši riba per disko metimo istoriją yra paklususi 12 atletų (tarp jų ir antram Lietuvos sportininkui Romui Ubartui).

Į geriausių visų laikų diskininkų dvidešimtuką sugebėjo patekti tik pasaulio čempiono titulą vokiečiui Robertui Hartingui užtikrinęs bandymas – 69,43 metro – 20 rezultatas Europos istorijoje (šiuo atveju skaičiuojame tik po geriausią kiekvieno atleto bandymą). Lenko Piotro Malachowskio sidabrinis bandymas (69,15) šioje kategorijoje nuo šiol užima 22 eilutę. Beje, pirmajame dešimtuke paskutiniai pataisymai pasiekti 2006 metų sezone.

Tuo tarpu pajėgiausiųjų tapusavio dvikovos 2009-aisiais buvo labai atkaklios. Kad ir kaip skeptikai peiktų Lietuvos atstovo Virgilijaus Aleknos sezoną, tačiau pagal minėtą rodiklį jis pralaimėjo tik estui G.Kanteriu – 1:4. Su kitais dviemis pasaulio čempionato Berlyne prizininkais Virgilijaus sezono akistatų rezultatas lygus – 2:2 su P.Malachovskiu bei 3:3 su R.Hartingu. G.Kanteris 2009 metais vienodu rezultatu 2:3 pralaimėjo tiek vokiečiui, tiek ir lenkui. Net 8 kartus šiemet akis į akį susitiko R.Hartingas ir P.Malachovskis – stipresnis taip ir nepaaiškėjo – 4:4.

Kur kas maloniua lietuvio akiai pažvelgti į bendrą tarpusavio akistatų statistiką. V.Alekna prieš tris pagrindinius varžovus laimi – prieš R.Hartingą 9:6, prieš P.Malachowskį – 22:4, o prieš G.Kanterį – net 48:11. Estas kol kas užtikrintai pirmauja ir prieš lenką bei vokietį – atitinkamai 21:4 ir 14:4. Labiausiai intriguojanti dvikova vyksta tarp R.Hartingo ir P.Malachowskio – po 2009 metų sezono rezultatas minimalus – 13:12

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

02:14
08:43

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką