Dabar populiaru
Publikuota: 2009 spalio 19d. 09:01

Diskvalifikuoti du Kenijos treneriai

Kenijos bėgikai liko be dviejų trenerių
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Kenijos bėgikai liko be dviejų trenerių.

Kenijos lengvosios atletikos federacija uždraudė Davidui Kosgey ir Gregoriui Kilonso dirbti treneriais dėl jaunųjų šalies bėgikų vežimo į varžybas Europos šalyse.

Federacijos vadovas Iseahas Kiplgatas šias sankcijas paskelbė posėdyje, kuriame buvo tvirtinamas kitų metų varžybų kalendorius. Treneriai buvo apkaltinti tuo, kad be federacijos žinios ieškojo jaunų talentų ir siuntė juos į varžybas Europoje.

I.Kiplgatas pabrėžė, kad federacija kontroliuos visus lengvosios atletikos klubus, trenerius bei agentus, jog jie neužsiimtų saviveikla ir nevežtų jaunųjų talentų į Senąjį žemyną. Anot prezidento, taip išbalansuojama atletų parengimo sistema, o pačių atletų iškvietimas į varžybas Europoje panašus į kontrobandą.

Kenijos lengvosios atletikos federacija taip pat uždarė klubą Kiptenden”, kuriame dirbo abu minėti treneriai. D.Kosgey treniravo 300 metrų bėgimo pasaulio jaunių ir jaunimo čempionę Mercy Cherono, o G.Kilonso dirbo su 800 metrų bėgimo olimpine čempione Pamella Jelimo. Federacija paaiškino, kad į varžybas bus kviečiami tik tie sportininkai, kurie atsisakys dirbti su nubaustais treneriais.

Federaciją palaikė ir šalies švietimo ministras Enosas Ojaja, kuris taip pat yra Lengvosios atletikos federacijos tarybos narys. Vaikus iki 18 metų globojame mes, mat 99 procentai jų yra moksleiviai. Mes aiškiname atletams ir jų treneriams, kad išvažiuoti į varžybas užsienyje jie gali tik gavę federacijos leidimą.“

Dviejų trenerių diskvalifikacija, anot ministro, turėtų būti gera pamoka kitiems, kurie norėtų gyventi ne pagal galiojančias taisykles.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

26:48
01:44
23:52

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką