Dabar populiaru
Publikuota: 2019 spalio 1d. 17:57

Iš pasaulio čempionato iškritęs A.Glebauskas: „Gal kokia LKL komanda priims?“

Adrijus Glebauskas 15min iš Dohos
nuotr. Vytauto Dranginio/LTOK / Adrijus Glebauskas

Lietuvos šuolininkai į aukštį baigė pasirodymą pasaulio čempionate Dohoje. Airinė Palšytė jau pirmąją varžybų dieną nepateko į finalą. Tas pats likimas ištiko ir debiutantą Adrijų Glebauską, kuris neįveikė atrankos barjero ir liko 21-as. Tačiau lietuvis neprarado geros nuotaikos. 202 cm ūgio šuolininkas pasiūlė savo paslaugas krepšinio klubams: „LKL sezonas prasidėjo. Gal kokia nors komanda priims?“

Šuolininkas į aukštį atrankos varžybose liko 21-as, kai antruoju bandymu įveikė 2,22 m kartelę.

Tačiau iki finalo trūko nedaug. A.Glebausko pirmasis bandymas 2,26 m aukštyje buvo solidus, lengvaatlečiui sutrukdė tik nepakankamai iškeltos kojos. Jeigu bandymas būtų sėkmingas, jis galėjo tikėtis vietos finale.

„Savo pasirodymą vertinčiau tikrai gerai, jeigu būčiau peršokęs 2,26 m. Labai norėjosi pirmuoju bandymu, nes buvo geriausias šuolis. Šiandien tikrai galėjau tiek šokti ir būčiau tada patenkintas savimi. Kai peršokau 2,22 m antruoju bandymu, supratau, kad galiu peršokti 2,26 m. Buvo labai gaila, kad nepavyko pirmuoju bandymu, nes kiti jau buvo prastesni“, – savo šuolius analizavo sportininkas.

Šis sezonas 24-erių lengvaatlečiui buvo sėkmingas – jis pagerino asmeninį rekordą, peršokęs 2,28 m kartelę ir pirmą kartą pateko į pasaulio čempionatą. Tačiau Katare čempionatas vyko dviem mėnesiais vėliau ir A.Glebauskas pripažino, kad nepavyko išlaikyti geriausios formos.

„Pusantro mėnesio nedalyvavau varžybose. Ruošiausi čempionatui. Tik apšilimo metu supratau, kad gal ir nesijaučiu labai gerai, bet galvojau, kad galiu neblogai pasirodyti. Aš galvojau, kad formos neišlaikiau, bet kažkiek jos liko. Manau, kad vasaros viduryje buvo mano geriausia forma. Mėnesį pailsėsiu ir nuo lapkričio pradėsiu dirbti. Žiemos sezonu daug startų nebus, nes labai ilgas sezonas. Kūnas nelabai supranta, kas darosi. Svarbiausia bus pasiruošti olimpinėms žaidynėms.“, – apie varginantį sezoną kalbėjo A.Glebauskas.

Alfredo Pliadžio nuotr./Adrijus Glebauskas
Alfredo Pliadžio nuotr./Adrijus Glebauskas

Atrankos lygis Dohoje buvo tikrai geras. Net 10 sportininkų įveikė 2,29 m, o moterų šuolių į aukštį finale keturios merginos pranoko 2 m kartelę.

A.Glebauskas tikino, kad danga „Khalifa“ stadione tam yra palanki: „Jeigu mes daugiau ant tokios dangos šokinėtume, tai gerų rezultatų būtų daugiau. Nepalyginsi su Lietuvos stadionais. Dėl to mes šiek tiek ir pralaimime.“

Šuolių į aukštį finale titulą gins Kataro šuolininkas į aukštį Mutazas Barshimas, kuris sugrįžo po sunkios traumos, bet puikiai pasirodė atrankoje (2,29) ir bus rimtas pretendentas gimtojoje Dohoje pasidabinti aukso medaliu.

Adrijaus Glebausko bandymai atrankoje
2,17 m 2,22 m 2,26 m 2,29 m 2,31 m
O XO XXX

Lietuvių startai pasaulio čempionate

Spalio 3 d., ketvirtadienis

16:40 val. Moterų trišuolis. Atranka. Dovilė Kilty ir Diana Zagainova

Spalio 4 d., penktadienis

23:30 val. Vyrų 20 km sportinis ėjimas. Marius Žiūkas

Spalio 5 d., šeštadienis

16:30 arba 18 val. Vyrų ieties metimas. Atranka. Edis Matusevičius

20:35 val. Moterų trišuolis. Finalas. Dovilė Kilty ir Diana Zagainova (jei pateks)

Spalio 6 d., sekmadienis

19:55 val. Vyrų ieties metimas. Finalas. Edis Matusevičius (jei pateks)

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

09:00
07:59

Esports namai

URBAN˙/

Metas ruošti automobilį

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką