Drazdauskaitė Lietuvoje vis dar nenugalima

Šeštadienį Smiltynėje jau 9-ą kartą surengtas tarptautinis bėgimas „Gintarinė jūrmylė 2009”. Kartu tai buvo ir Lietuvos atvirasis kroso čempionatas bei jaunimo pirmenybės.
Kaip skulptūroje...
Trasoje – Rasa Drazdauskaitė / Ievos Slonskytės nuotr.
Gintarinė Jūrmylė
„Gintarinė jūrmylė“

Vyrams teko įveikti 6, moterims – 3 jūrmylių distanciją (atitinkamai 11 112 ir 5556 metrai), atletai galėjo rinktis ir 1 jūrmylės (1852 metrai) distanciją. Tokioje pat bei trumpesniame pusės jūrmylės nuotolyje varžėsi jaunimas bei veteranai. Trasa dreikėsi tiek plentu, tiek miško takeliais, tiek smėlio kopomis. Rungtyje varžėsi per 800 bėgikų iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Lenkijos, Rusijos bei Prancūzijos.

Savo šio sezono pergalių seriją pratęsė olimpietė Rasa Drazdauskaitė, kuri 2009 metais nepralaimėjo nė vienai kitai šalies bėgikei. Didžiausią konkurenciją Rasai Smiltynėje sudarė pajėgi latvė Ina Poluškina (2003 metų Europos jaunių čempionė), tačiau antroje distancijos dalyje, bėgant pajūrio smėliu, šiaulietė spurtavo ir užtikrintai nugalėjo. Jos rezultatas 18,56 minutės – kartu ir naujas varžybų rekordas. I.Poluškina atsiliko 13 sekundžių, trečia likusi Živilė Balčiūnaitė – daugiau nei minute (20,03). Ketvirta liko Eglė Krištaponytė, penkta – Vaida Žūsinaitė, šešta – Kristina Girtaitė.

Tarp vyrų tempą diktavo Latvijos bėgikai – greičiausias buvo Valerijus Žolnerovičius (34,40), o trečias liko Marekas Florošekas (34,56). Tarp jų įsiterpė pajėgiausias lietuvis Tomas Matijošius – 34,43 minutės.

Mylios bėgime sirgaliai tikėjosi Europos U20 čempionės latvės Polinos Jelizarovos bei mūsų šalies olimpietės E.Balčiūnaitės dvikovos. Deja, varžybų išvakarėse gauta nedidelė trauma sutrukdė šiaulietei atvykti į pajūrį. P.Jelizarova laimėjo daugiau nei užtikrintai – 7,21 minutės. Latvės pasidalijo ir likusias prizines vietas – antra buvo Anastasija Preobreženska (8,11), trečia – Linda Cepuritė (8,21).

Tarp vyrų nugalėjo Justinas Beržanskis – 5,55 minutės. Antras liko Nerijus Markauskas (6,01), trečias – Edgaras Šumskis iš Latvijos (6,06).

Kitose amžiaus grupėse nugalėjo Paulius Bieliūnas, Rūta Narkutė, Donatas Adžgauskas, Natalija Piliušina, Živilė Petrauskaitė, Armandas Budreckis, Andrius Šliapcevas, Agnieška Kolesnik, Lukas Kuzmickas, Ana Priekulė, Saulius Sadauskas bei Vakrė Kundrotaitė.

Pusės jūrmylės distanciją savo kojytėmis įveikė ir klaipėdietė Barbora Volkovaitė, kuriai birželio mėnesį sukako vos treji.