Publikuota: 2009 spalio 11d. 20:12

Drazdauskaitė Lietuvoje vis dar nenugalima

Kaip skulptūroje...
Ievos Slonskytės nuotr. / Trasoje – Rasa Drazdauskaitė

Šeštadienį Smiltynėje jau 9-ą kartą surengtas tarptautinis bėgimas „Gintarinė jūrmylė 2009”. Kartu tai buvo ir Lietuvos atvirasis kroso čempionatas bei jaunimo pirmenybės.

Gintarinė Jūrmylė
„Gintarinė jūrmylė“

Vyrams teko įveikti 6, moterims – 3 jūrmylių distanciją (atitinkamai 11 112 ir 5556 metrai), atletai galėjo rinktis ir 1 jūrmylės (1852 metrai) distanciją. Tokioje pat bei trumpesniame pusės jūrmylės nuotolyje varžėsi jaunimas bei veteranai. Trasa dreikėsi tiek plentu, tiek miško takeliais, tiek smėlio kopomis. Rungtyje varžėsi per 800 bėgikų iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Lenkijos, Rusijos bei Prancūzijos.

Savo šio sezono pergalių seriją pratęsė olimpietė Rasa Drazdauskaitė, kuri 2009 metais nepralaimėjo nė vienai kitai šalies bėgikei. Didžiausią konkurenciją Rasai Smiltynėje sudarė pajėgi latvė Ina Poluškina (2003 metų Europos jaunių čempionė), tačiau antroje distancijos dalyje, bėgant pajūrio smėliu, šiaulietė spurtavo ir užtikrintai nugalėjo. Jos rezultatas 18,56 minutės – kartu ir naujas varžybų rekordas. I.Poluškina atsiliko 13 sekundžių, trečia likusi Živilė Balčiūnaitė – daugiau nei minute (20,03). Ketvirta liko Eglė Krištaponytė, penkta – Vaida Žūsinaitė, šešta – Kristina Girtaitė.

Tarp vyrų tempą diktavo Latvijos bėgikai – greičiausias buvo Valerijus Žolnerovičius (34,40), o trečias liko Marekas Florošekas (34,56). Tarp jų įsiterpė pajėgiausias lietuvis Tomas Matijošius – 34,43 minutės.

Mylios bėgime sirgaliai tikėjosi Europos U20 čempionės latvės Polinos Jelizarovos bei mūsų šalies olimpietės E.Balčiūnaitės dvikovos. Deja, varžybų išvakarėse gauta nedidelė trauma sutrukdė šiaulietei atvykti į pajūrį. P.Jelizarova laimėjo daugiau nei užtikrintai – 7,21 minutės. Latvės pasidalijo ir likusias prizines vietas – antra buvo Anastasija Preobreženska (8,11), trečia – Linda Cepuritė (8,21).

Tarp vyrų nugalėjo Justinas Beržanskis – 5,55 minutės. Antras liko Nerijus Markauskas (6,01), trečias – Edgaras Šumskis iš Latvijos (6,06).

Kitose amžiaus grupėse nugalėjo Paulius Bieliūnas, Rūta Narkutė, Donatas Adžgauskas, Natalija Piliušina, Živilė Petrauskaitė, Armandas Budreckis, Andrius Šliapcevas, Agnieška Kolesnik, Lukas Kuzmickas, Ana Priekulė, Saulius Sadauskas bei Vakrė Kundrotaitė.

Pusės jūrmylės distanciją savo kojytėmis įveikė ir klaipėdietė Barbora Volkovaitė, kuriai birželio mėnesį sukako vos treji.

Verslas

Emigrantei neužfiksuotas išsinuomoto automobilio įbrėžimas kainavo 220 eurų

Aktualu

Mirė buvęs JT generalinis sekretorius Kofi Annanas

„G&G Sindikato“ nario Donciavo ir Vaidos Viršutytės vestuvės: jaunavedžių meilės liudininku tapo Lilas

Gyvenimas

Nusibodo tai, kaip atrodote? 15 patarimų, kaip atgaivinti savo stilių

Laisvalaikis

Keleivinį-žvejybinį laivą surinkęs kapitonas: žmonės juokėsi, kad nepavyks

Maistas

Vytaro Radzevičiaus „Pasaulio puodai“: kelios improvizacijos kiaušinių tema

Viktorija Siegel pasibaisėjo degalinės plovyklos paslauga: „Šitas plovimas vertas 17 eurų?!“

Gazas

5 eurų bauda nubaustas 70-metis kaunietis: „Valandą laikė lyg didžiausią nusikaltėlį“

Pasaulio savaitės įvykiai – įspūdingiausiuose kadruose (2018 rugpjūčio 12–18 d.)

Aktualu

Teismas negrąžino į darbą neblaivaus prie baro siautėjusio policininko

Verslas

Turkijos krizės poveikis Lietuvai: pigesnės prekės, rizika stambesniam verslui

„Vieni vartai“ griuvėsiuose, „Sūduvos“ šansai sukurti pasaką, triukas ir C.Ronaldo startas