2016 08 19 /22:23

Ėjikė Brigita Virbalytė Rio užėmė 29 vietą, Neringa Aidietytė – nefinišavo

Penktadienį Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse pasirodė Lietuvos sportinio ėjimo atstovės Brigita Virbalytė, Neringa Aidietytė ir Živilė Vaiciukevičiūtė. Sportininkės įveikė 20 kilometrų trasą. B.Virbalytė pasirodė geriausiai ir finišavo 29-a, Ž.Vaiciukevičiūtė užėmė 56 vietą, o N.Aidietytė pirma pasitraukė iš trasos.
Brigita Virbalytė-Dimšienė
Varžybų akimirka / Alfredo Pliadžio nuotr.

N.Aidietytei ir B.Virbalytei-Dimšienei tai buvo jau antrosios olimpinės žaidynės. Brigita Londone finišavo 25-ta, Neringa – 38-ta. Ž.Vaiciukevičiūtė olimpietės duonos ragavo pirmą kartą.

Nesėkmingai varžybos prasidėjo N.Aidietytei, kuri buvo pirmoji sportininkė pasitraukusi iš trasos. Lietuvei sutraukė mėšlungis ir ji negalėjo tęsti varžybų.

B.Virbalytė distanciją įveikė per 1 valandą 35:11 min. ir užėmė 29-ąją vietą.

Ž.Vaiciukevičiūtė finišavo per 1:41:28 val. ir buvo 56-a iš 63 finišavusių sportininkių.

2 km 4 km 6 km 8 km 10 km 12 km 14 km 16 km 18 km 20 km
Brigita Virbalytė 25 35 27 24 26 30 29 29 30 29
Živilė Vaiciukevičiūtė 66 63 64 63 62 62 60 59 58 56
Neringa Aidietytė - - - - - - - - - -

Daugiausia buvo tikimasi iš B.Virbalytės-Dimšienės, praėjusių metų pasaulio čempionate iškovojusios septintąją vietą.

„Sportininkas likus kelioms dienoms iki varžybų labiausiai nenori kalbėti apie konkrečius tikslus. Aš galiu pasakyti tikslą, kuris man iškeltas – 8-16 vietos. Šešioliktukas mane tikrai tenkintų. Čia mūsų startuos net 80. To nebuvo nei viename pasaulio čempionate, nei vienose olimpinėse žaidynėse. Žinau, kad po septintosios vietos praėjusių metų pasaulio čempionate man tikslai yra aukštesni. Pati juos sau keliu. Nes Londone užimta 25-oji vieta dabar manęs netenkintų“, – prieš startą teigė B.Virbalytė-Dimšienė.