2018 08 11 /13:35

Europos čempionate Brigita Virbalytė liko per plauką nuo medalio, bet pagerino Lietuvos rekordą

Europos lengvosios atletikos čempionatas Berlyne Lietuvai jau padovanojo aukso ir bronzos medalius. Tačiau šeštadienį sportinio ėjimo atstovėms sėkmė nesišypsojo.
Brigita Virbalytė
Brigita Virbalytė-Dimšienė / „Scanpix“ nuotr.

Berlyno centre prie starto moterų 20 km sportinio ėjimo varžybose stojo dvi lietuvės – Brigita Virbalytė-Dimšienė ir Živilė Vaiciukevičiūtė.

Tiesa, šis startas buvo atidėtas.

Ketvirtąją vietą užėmusi Brigita Virbalytė 20 km distanciją įveikė per 1 val. 27 min. 59 sek., taip 1.02 sek pagerindama Lietuvos rekordą, kuris nuo 2014 metų priklausė Neringai Aidietytei.

Ketvirta vieta – geriausias Lietuvos ėjikių pasirodymas žemyno pirmenybėse per visą istoriją.

Iš karto po jos finišo liniją kirto ir penktą vietą užėmė Živilė Vaiciukevičiūtė, distanciją įveikusi per 1 val. 28 min. 07 sek.

Ji pagerino Lietuvos jaunimo U23 rekordą, o geriausią savo karjeros rezultatą pageruno daugiau nei 3 minutėmis.

„Scanpix“ nuotr./Živilė Vaiciukevičiūtė

Iš viso dėl medalių varžėsi 30 ėjikių.

Čempione tapo pirmenybių rekordą pagerinusi ispanė Maria Perez (1 val. 26 min. ir 36 sek.), sidabrą iškovojo čekė Anežka Drahotova (1 val. 27 min. ir 03 sek.), bronzą – italė Antonella Palmisano (1 val. 27 min. ir 30 sek.).

B.Virbalytė-Dimšienė jau įrodė, kad gali varžytis su pačiais geriausiais. Pasaulio čempionate Pekine ji buvo septinta, o olimpinėse žaidynėse Rio de Žaneire 25-a.

Ž.Vaiciukevičiūtė buvo trečia Europos iki 23 metų čempionate ir 19-a pasaulio čempionate Londone.