2018 08 12 /13:44

Europos čempionato maratone krito 24 metų senumo rekordas, lietuvis – 20-as

Paskutinę Europos lengvosios atletikos čempionato dieną startavo net šeši lietuviai. Dvi moterys ir keturi vyrai varžėsi prestižinėje maratono distancijoje – 42 km 195 m. Geriausiai iš Lietuvos atstovų pasirodė Valdas Dopolskas, o belgas Koenas Naertas triumfavo pagerindamas nuo 1994 metų gyvavusį rekordą.
Koenas Naertas
Koenas Naertas / „Scanpix“ nuotr.

Pirmą kartą tokio rango varžybose dalyvavusi Milda Eimontė moterų maratone finišavo per 2 val. 38 min. 58 sek., užėmė 27-ą vietą ir pranoko daugiau patyrusią Vaidą Žūsinaitę.

V.Žūsinaitė Berlyne tenkinosi 43-ia vieta (2 val. 50 min. ir 49 sek. ).

Auksą iškovojo Baltarusijos bėgikė Volha Mazuronak, distanciją įveikusi per 2 val. 26 min. ir 22 sek.

Likus keliems šimtams metrų ji atitrūko nuo prancūzės Clemence Calvin (2 val. 26 min. ir 28 sek.), kuriai atiteko sidabras.

Bronzą iškovojo Čekijos rekordą pagerinusi Eva Vrabcova-Nyvltova (2 val. 26 min. ir 31 sek.).

Beje, net tris pozicijas pirmajame penketuke užėmė Baltarusijos bėgikės.

Asmeninis V.Žūsinaitės rekordas yra 2 val. 32 min. ir 50 sek., bet šį sezoną maratono ji dar nebuvo bėgusi.

Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse V.Žūsinaitė buvo 38-a, o pasaulio čempionate Londone 45-a.

M.Eimontė taip pat šį sezoną dar šios distancijos nebuvo bėgusi, jos rekordas yra 2 val. 34 min. ir 48 sek.

Lietuvos rekordas nuo 2005 metų priklauso Živilei Balčiūnaitei (2 val. 25 min. ir 15 sek).

Iš viso moterų maratone bėgo net 56 dalyvės.

Vyrų maratone iš lietuvių geriausiai pasirodė Valdas Dopolskas, finišavęs 20-oje vietoje. Jo laikas – 2 val. 18 min. ir 12 sek.

V.Dopolskas puikiai bėgo distancijos pabaigoje. Įpusėjus distancijai jis buvo 42-oje vietoje, o likus kiek daugiau nei 10 km – 32-as, tačiau po to tik gerino savo poziciją.

Remigijus Kančys užėmė 26-ą (2 val. 18 min. ir 59 sek.), Ignas Brasevičius – 40-ą (2 val. 20 min. ir 20 sek.), Mindaugas Viršilas – 55-ą vietą (2 val. 27 min. ir 47 sek.).

Europos čempionu tapo belgas Koenas Naertas (2 val. 9 min. ir 51 sek.), pagerinęs net 24 metų senumo Europos čempionatų rekordą. Jis taip pat pasiekė asmeninį karjeros rekordą.

Ankstesnis žemyno pirmenybių rekordas nuo 1994 m. priklausė ispanui Martinui Fizui (2 val. 10 min. ir 31 sek.).

Sidabrą Berlyne iškovojo Tadesse'as Abrahamas iš Šveicarijos (2 val. 11 min. ir 24 sek.), bronzą – italas Yassine'as Rachikas (2 val. 12 min. ir 09 sek.).

Maratoną bėgo net 72 vyrai.

Komandinėje įskaitoje, kur sumuojami trijų geriausių šalies sportininkų rezultatai, Lietuvos vyrų rinktinė užėmė 9-ą vietą (6 val. 57 min. ir 09 sek.). Čia nugalėjo Italijos rinktinė (6 val. 40 min. ir 48 sek.).

Nei vienas iš lietuvių šį sezoną šios distancijos iki Europos čempionato nebuvo bėgęs, bet tai yra gana įprasta praktika.

Rinktinės lyderis R.Kančys maratoną yra įveikęs per 2 val. 13 min. ir 12 sek. V.Dopolsko asmeninis rekordas yra 2 val. 16 min. ir 35 sek., I.Brasevičiaus – 2 val. 18 min. ir 56 sek., M.Viršilo – 2 val. 23 min. ir 49 sek..

Lietuvos rekordas nuo 1997 metų priklauso Česlovui Kundrotui – 2 val. 12 min. ir 35 sek.