Iki -60% prenumeratai. Paskutinės akcijos dienos!
2012 06 27 /17:00

Europos lengvosios atletikos čempionatas: bėgikai startavo sėkmingai, ietės metikė Indrė Jakubaitytė pasirodymą baigė

Sėkmingai Suomijos sostinėje vykstančiose Europos lengvosios atletikos pirmenybėse kvalifikacinį barjerą trečiadienį rytinėse varžybose įveikė bėgikai Silvestras Guogis bei Rytis Sakalauskas.
Rytis Sakalauskas 100 metrų bėgimo rungtyje
Rytis Sakalauskas 100 metrų bėgimo rungtyje / AFP/„Scanpix“ nuotr.

S.Guogis 400 m barjerinio bėgimo atrankoje distanciją įveikė per 51,25 sekundės ir šeštajame bėgime finišavo ketvirtas. Užėmęs 23-ią vietą tarp 42-jų šios rungties dalyvių jis pateko į pusfinalį. Greičiausiai kvalifikacijoje šią distanciją bėgo belgas Michaelis Bultheelis (49,65 sek.), prancūzas Adrienas Clemenceau (49,84 sek.) ir vokietis Tobias Giehlis (49,98 sek.).

R.Sakalauskas 100 m nubėgo per 10,23 sekundės ir, laimėjęs antrąjį atrankos bėgimą, tiesiogiai pateko į pusfinalį. Bendroje įskaitoje jo rezultatas buvo trečias tarp 35-ių dalyvių. Greičiau už lietuvį kvalifikacijoje bėgo tik prancūzai Christophe'as Lemaitre (10,14 sek.) ir Jimmy Vicaut (10,18 sek.).

ATNAUJINTA 16.50 VAL. Indrė Jakubaitytė ietį numetė 54,39 m (x-54,39-x) ir A atrankos grupėje užėmė septintąją vietą ir baigė varžybas. Šioje ypatingoje Lietuvai rungtyje (joje laimėtas pirmasis lietuvių medalis Europos čempionatuose – 1958 metais Stokholme sidabrą iškovojo Birutė Kalėdienė) atstovės finale neturėsime. Atrankoje nugalėjo ukrainietė Vira Rebryk (61,84 m ), aplenkusi britę Goldie Sayers (60,90) ir vokietę Lindą Stahl (59,65 m).

Eglė Staišiūnaitė 400 m barjeriniame bėgime trečią kartą per sezoną – šį kartą daugiau nei sekunde – pagerino asmeninį rekordą (56,58 sek.), savo bėgime buvo ketvirta ir iškovojo vietą pusfinalyje.  Bendrojoje įskaitoje lietuvaitė tarp 27 dalyvių dvyliktąją poziciją pasidalijo su Danijos bėgike Sara Petersen. Šios rungties atrankoje pirmąją vietą užėmė čekė Zuzana Hejnova (55,24 sek.), antra buvo rumunė Angela Morosanu (55,37 sek.), o trečiąja pozicija tenkinosi Belgijos atstovė Elodie Ouedraogo (55,39 sekundės).

„Playtime 2024“ – jau rugsėjį Kauną sudrebins didžiausias Lietuvoje kompiuterinių žaidimų festivalis
Kaip sutaupyti įsirengiant automatinę laistymo sistemą?
Testas apie vėjo elektrines: ką žinote apie elektros gamybą iš vėjo?
Dantų atkūrimas per parą – implantacijos laimėjimas, leidžiantis akimirksniu susigrąžinti šypseną