Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Europos lengvosios atletikos federacijų konvencijoje Taline – apdovanojimas treneriui Edmundui Norvilui

Treneris Edmundas Norvilas ir sprinterė Lina Grinčikaitė
A.Didžgalvio nuotr. / Treneris Edmundas Norvilas ir sprinterė Lina Grinčikaitė
Šaltinis: 15min
0
A A

Savaitgalį Estijos sostinėje Taline vyko Europos lengvosios atletikos federacijų (EAA) konvencija, kurioje dalyvavo ir mūsų šalies lengvosios atletikos (LLAF) vadovybė. Aptariant svarbius Europos lengvajai atletikai klausimus, kartu buvo apdovanoti ir geriausi 2013-iųjų metų sportininkai bei federacijoms įteikti geriausiųjų trenerių apdovanojimai, kurių vieną pelnė ir klaipėdietis sprinterės Linos Grinčikaitės treneris Edmundas Norvilas.

Apdovanojimai – diplomas ir sidabrinis ženkliukas – buvo įsteigti 48 geriausiems 2013 metų Europos treneriams. Pasaulio ir Europos sportininkų čempionų treneriai jį gauna automatiškai, o kiti būna renkami iš nacionalinių federacijų pateiktų pasiūlymų.

„E.Norvilas to tikrai nusipelnė, nes jau eilę metų jo sportininkė startuoja aukštame lygyje. Treneris sugeba sprinterę paruošti svarbiems startams, ir jų metu, L. Grinčikaitė demonstruoja aukščiausią savo formą. Tai tikrai didelis menas, ne visi treneriai taip sugeba“, – dalijasi LLAF nuomone generalinė sekretorė Nijolė Medvedeva.

Lietuvos vyr. sprinto treneris E. Norvilas jau eilę metų dirba kartu su lengvaatlete Lina Grinčikaite, kuri nuo pat jaunių amžiaus dalyvauja svarbiausiose Europos ir pasaulio varžybose bei pelno apdovanojimus tiek jaunimo, tiek suaugusiųjų tarpe.

Aukščiausi sportininkės pasiekimai: 2009 m. universiados ir Europos jaunimo (iki 23 metų) pirmenybių auksas, 2013 metų universiados sidabras, 2012 metų Europos čempionato bronza, 2008 ir 2012 metų Pekino ir Londono olimpinių žaidynių dalyvė bei Lietuvos 100 m bei 4x100 m bėgimo rungčių rekordininkė.

Kasmetinės konferencijos metu buvo derinamas kitų metų Europos varžybų kalendorius, pasirašomos tarpvalstybinės sutartys, apžvelgiami praėjusių metų rezultatai bei aptariamos ateities Europos lengvosios atletikos sporto strategijos.

„Ši konferencija buvo naudinga tuo, kad galėjome suderinti kalendorių su kitomis valstybėmis ir taip užtikrinti, kad sportininkai galėtų startuoti namie ir svečiuose be jokių kliūčių“, – teigė N. Medvedeva.

LLAF savo ruožtu pasirašė sutartis su Baltijos šalimis dėl tarpvalstybinių įvairių amžiaus grupių mačų, sutarė dėl Lietuvos 50 km sportinio ėjimo čempionato vykdymo Čekijoje bei jaunųjų sportininkų mačo Gruzijoje ateinantį rudenį. Kartu su kalendoriumi buvo aptariamos jaunimo varžybos bei programos vaikų sveikatingumui ir užimtumui skatinti.

Anot N. Medvedevos, lyginant su kitomis šalimis Lietuvoje situacija su vaikų sporto programomis yra labai prasta, mat ne vien federacijos turi norėti vaikų aktyvumo, bet ir pati valstybė.

„Situacija su fizinio rengimo pamokomis Lietuvoje yra labai prasta. Daugumoje mokyklų šios pamokos tik simbolinės reikšmės, – sako N. Medvedeva. – Jeigu nebus imtasi reformų mokyklos sistemoje, pokyčių vaikų sporto užimtume nebus. Geros iniciatyvos gali pastūmėti imtis veiksmų, bet dažnai yra atsimušama į sieną“.

Svarbus ateinančių metų renginys jauniesiems sportininkams vasarą bus II-osios Jaunimo olimpinės žaidynės, vyksiančios Kinijos Nandžingo mieste. Jaunųjų lengvaatlečių atrankos varžybos į žaidynes vyks Baku (Azerbaidžanas) birželio 6-8 dienomis, kurių metu bus atrinkti 188 sportininkai.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką