Dabar populiaru
Publikuota: 2019 balandžio 16d. 15:23

Europos lengvosios atletikos kongrese – svarbūs sprendimai dėl ėjimo ir lyčių lygybės

Baltijos šalių lengvosios atletikos federacijų vadovai
Asmeninio archyvo nuotr. / Baltijos šalių lengvosios atletikos federacijų vadovai

Praėjusį savaitgalį Prahoje (Čekija) vyko Europos lengvosios atletikos asociacijos (EA) kongresas. Pagrindiniu jo akcentu tapo svarbiausios žemyno lengvosios atletikos organizacijos prezidento rinkimai – juo perrinktas norvegas Sveinas Arne Hansenas.

Lietuvai rinkiminiame kongrese atstovavo LLAF prezidentas Eimantas Skrabulis ir viceprezidentė Nijolė Medvedeva.

„Tai buvo rinkiminė konferencija. Buvo renkami visi valdymo organai – prezidentas, viceprezidentai ir Tarybos nariai“, – pasakojo N.Medvedeva.

EA viceprezidentu perrinktas bulgaras Dobromiras Karamarinovas, naujai išrinkti čekas Liboras Varhanikas bei britė Cherry Alexsander. Beje, tarp 13 Tarybos narių pateko estas Erichas Teigamagis bei baltarusė Nadya But-Husaim.

„Labai džiaugiamės už savo kolegą estą, kuris antrą kadenciją iš eilės bus Europos lengvosios atletikos asociacijos Taryboje. Jis nuoširdžiai atstovauja visas Baltijos šalis, mūsų federacijos tarpusavyje gerai bendradarbiaujame, turime bendrus tikslus ir bendrą politiką, – sakė N.Medvedeva. – Dar keli artimi kaimynai taip pat pateko į Tarybą, kas taip pat yra gerai, nes būsime vieni pirmųjų, kuri žinosime svarstomus klausimus, priimamus sprendimus bei galėsime pateikti daugiau savo siūlymų.“

EA ypatingą dėmesį skyrė lyčių lygybei – vos antrą kartą istorijoje šios organizacijos viceprezidente išrinkta moteris. Be to, nuspręsta, kad kitų rinkimų metu į Tarybą turės būti išrinkti bent po 5 vienos lyties atstovus.

„Visur yra siekiama, kad vyrų ir moterų skaičius valdymo organuose būtų vienodas. Europos lengvosios atletikos asociacijoje šis klausimas taip pat nuolat keliamas. Buvo priimtas sprendimas, kad sekančiuose rinkimuose, kurie vyks po ketverių metų, Taryboje bus bent 5 vienos lyties atstovai. Moterų, atstovaujančių lengvąją atletiką, yra ženkliai mažiau nei vyrų, todėl apie tai daug kalbame“, – teigė LLAF viceprezidentė.

EA kongreso metu taip pat priimti keli svarbūs nutarimai – į Europos čempionato programą įtraukta nauja rungtis, pervadintos kai kurios varžybos, o daugiakovininkai turės vienu startu mažiau.

„Antroje dalyje buvo svarstoma keletas klausimų, konferencija balsavo ir buvo priimta keletas pakitimų dėl varžybų pavadinimų ir statuso. Europos sportinio ėjimo taurės varžybos nuo 2021-ųjų metų taps Europos komandiniu čempionatu, nebelieka Europos daugiakovės komandinių varžybų, buvo pakeistas kalnų bėgimo čempionato pavadinimas, o Europos čempionato programoje suvienodintas vyrų ir moterų rungčių skaičius – įtraukta moterų 50 km ėjimo rungtis“, – reziumavo N.Medvedeva.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

02:13
02:24
00:57

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką