Publikuota: 2009 gegužės 24d. 19:05

Europos sportinio ėjimo taurė: Saltanovič – trečia

Kristina Saltanovič
Alfredo Pliadžio nuotr. / Kristina Saltanovič

Sekmadienį Meze (Prancūzija) vyko 8-osios Europos sportinio ėjimo taurės varžybos, kuriose dalyvavo ir pajėgiausi mūsų šalies ėjikai. Geriausiai sekėsi olimpietei Kristinai Saltanovič, kuri mūsų šaliai iškovojo pirmą prizinę vietą šių varžybų istorijoje.

Jono Yuno/„15min.lt“ nuotr. /Darius ir Donatas Škarnuliai
Alfredo Pliadžio nuotr. /Darius ir Donatas Škarnuliai

Pirmieji startavo vyrai 50 km distancijoje. Puikiai pasirodė Donatas Škarnulis – finišavo septintas (3:53,43). Tai aukščiausia vieta, kurią per visą šių varžybų istoriją yra užėmę mūsų vyrai. Donatą aplenkė trys rusai ir trys ispanai, o nugalėjo Denisas Nižegorodovas (3:42:47). Iš 41 dalyvio finišą pasiekė 24-i. Komadinėje įskaitoje Lietuva nebuvo klasifikuota, mat skaičiuojami 3 geriausi rezultatai. Čia beveik be konkurencijos nugalėjo Rusijos ėjikai.

Jaunimo 10 km nuotolyje tarp 43 sportininkų Genadijus Kozlovskis užėmė 14 vietą (44:28), Gerardas Chmyznikovas – 28 vietą (47:18). Komandinėje įskaitoje Lietuvos rinktinė buvo devinta tarp 14 rinktinių. Iki šiol aukščiausios mūsų jaunųjų ėjikų vietos buvo dešimta tarp komandų ir 23 individualiai. Europos taurę laimėjo Rusijos jaunimas, o individualiai pajėgiausias buvo rusas Stanislavas Jemeljanovas (41:22).

Alfredo Pliadžio nuotr./Kristina Saltanovič Pekine

Agnė Klebauskaitė 10 km jaunimo grupėje baigė per 55 min. 35 sek. ir liko 26 tarp 29 finišavusių.. Pirmoji buvo Rusijos atstovė Tatjana Minejeva (44:16) bei Italijos rinktinė.

20 kilometrų distancijoje tarp 55 moterų startavo net 4 Lietuvos ėjikės. Geriausiai sekėsi Kristinai Saltanovič, kuri puikiai finišavo ir užėmė 3 vietą – 1:34,17 valandos. Brigita Virbalytė užėmė 20 vietą tarp 40 finišavusių merginų – 1:40,41. Sonata Milušauskaitė ir Neringa Aidietytė distancijos nebaigė. Nugalėjo Ispanijos ėjikė Maria Vasco – 1:32.53 val. Komandinėje įskaitoje nugalėjo rusės. Lietuvos komanda į šią įskaitą nepateko, mat buvo skaičiuojami 3 geriausi šalių ėjikų pasirodymai. Jei bet kuri lietuvė būtų finišavusi, mūsų šalies rinktinė būtų užimusi trečią vietą (po Rusijos ir Ispanijos).

Alfredo Pliadžio nuotr./Brigita Virbalytė

20 kilometrų vyrų ėjimo rungtyje startavo Tautvydas Žėkas, Vilius Mikelionis bei Tadas Šuškevičius. Distanciją pradėjo 56, baigė – 33 sportininkai. Deja, tarp nefinišavusių liko ir visi trys lietuviai. Nugalėjo italas Giorgio Rubino (1:24,06), komandinėje įskaitoje stipriausi buvo taip pat italai, užėmę visas tris prizines vietas. Pirmoje distancijos pusėje pirmavęs olimpinis čempionas prancūzas Yohannas Dionizas neapskaičiavo savo jėgų ir liko tik 8-as.

Beje, Lietuvos sportinis ėjimas šiais metais švenčia 90-metį. 20 metų sukanka ir Lietuvos sportinio ėjimo asociacijai.

Visi sportinio ėjimo veteranai, jauni ir garbaus amžiaus, ėjikės ir ėjikai, teisėjai ir organizatoriai, kviečiami prisiminti drauge sportinių kovų akimirkas, grįžti į jaunystę – pagrindinis šventės akcentas bus birželio 12 dieną Alytuje rengiamas tradicinis, jau 35-asis, sportinio ėjimo festivalis „Alytus2009“. Ten bus pagerbti ir geriausi visų laikų šalies ėjikai.

Aktualu

STT dėl galimo piktnaudžiavimo tarnyba sulaikė Šilutės merą V.Laurinaitį

Aktualu

Per didelės vaikų grupės Vilniaus darželiuose prieštarauja higienos normai, bet neišnyko

Aktualu

Atimtų vaikų drama: svarstoma sūnų ir dukrą atiduoti tik tėvui – motinai gali tekti gyventi atskirai

Verslas

A.Butkevičius piktinasi, kad S.Skvernelis savinasi jo nuopelnus dėl danų investicijų Marijampolėje

Aktualu

Seimo opozicija sieks, kad S.Skvernelio garso įrašo istoriją tirtų Nacionalinio saugumo komitetas

Aktualu

R.T.Erdoganas: yra pakankamai įrodymų, kad J.Khashoggi žmogžudystė buvo suplanuota

Aktualu

Popiežiaus vizito statistika: pinigai, dalyviai, savanoriai ir obuoliai jiems

Daugiau nei 12 tūkstančių Lenkijos savanorių mokosi ginti savo šalį

Aktualu

Donatas Puslys: Penki žingsniai į žiniasklaidos nelaisvę

Manekenės D.Didžiūnaitytės nužudymu įtariamo R.Piniko vaizdo įrašas atsidūrė melo ekspertų rankose

Sportas

Neįgalieji džiaugiasi: pinigų bus daugiau, bet dar nežino, kaip juos pasiims

24sek

Dainius Adomaitis – apie trūkstamą oro gurkšnį „Rytui“ ir Manny Harriso problemą

Mindaugas Kuzminskas patvirtino – skiriasi su žmona Egle: „Aš norėjau šeimos ir vaikų“

Stano privertė susimąstyti iš kauniečių atimtų vaikų istorija: „O tu nebijai, kad kaimynai praneš?“

Verslas

Marijampolės LEZ atidarytoje naujoje gamykloje dirbs iki 1000 žmonių

Gazas

Lietuvių „drifterio“ pergalė: įveikti rimčiausi varžovai ir galimybė varžytis su pasaulio stipriausiais