Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2010 01 11, 15:58

Fedorivai įdomesni barjerai

Rusijos bėgikei Aleksandrai Fedorivai dar tik 21, o jos pasiekimų sąrašas jau dabar įspūdingas. Su estafetės 4x100 rinktine sportininkė laimėjo Pekino olimpinių žaidynių auksą, o praėjusią vasarą Kaune ji tapo Europos U23 čempione 200 metrų distancijoje. Pateikiame sportininkės interviu, šiomis dienomis išspausdintą oficialioje Rusijos lengvosios atletikos federacijos svetainėje.
Aleksandra Fedoriva
Auksinis Aleksandros Fedorivos finišas Europos U23 čempionate Kaune / LAF nuotr.
LAF nuotr./Auksinis Aleksandros Fedorivos finišas Europos U23 čempionate Kaune
LAF nuotr./Auksinis Aleksandros Fedorivos finišas Europos U23 čempionate Kaune

Aleksandra, pirmuose žiemos startuose Jūs bėgote tiek 60 metrų, tiek ir 60 metrų su barjerais distacijas. Abiemis atvejais pasiekėte asmeninius rekordus. Tai rodo pasiruošimo sezonui lygį?

Tiesiog šias distancijas bėgau labai seniai, būtent dėl to pasiekti asmeniniai rekordai. Praėjusį žiemos sezoną iš vis nestartavau.

Kad patiko bėgant 60 metrų su barjerais, ir kas ne?

Kalėdinėje taurėje” Jekaterinburge nepatiko mano startas, juo labiau pas A.Antonovą, kuri buvo mano pagrindinė varžovė tai yra stiprioji distancijos dalis. Mūsų dvikovose visada scenarijus panašus – ji gerai startuoja, o aš greitėdama turiu vytis. Man svarbiausia – nepramiegoti starto, o to padaryti nepavyko. Tačiau asmeninis rekordas pasiektas, tad viskas nėra taip blogai, kaip pasakoju. Matau, kad turiu rezervų, ypač techninėje barjerinio bėgimo pusėje.

Tai kuri distancija šią žiemą bus pagrindinė?

Kol kas man sunku atsakyti – visada sakau, kad ruošiuosi barjerams, o vėliau gaunasi atvirkščiai. Tačiau apskritai, noriu bėgti barjerinį bėgimą, jis man gerokai įdomesnis.

Ką po šių dviejų startų sakė trenerė (Aleksandrą treniruoja jos mama Liudmila, buvusi barjerininkė ir lietuvės Anos Ambrazienės varžovė)?

Mama nematė mano bėgimo Jekaterinburge, o barjeriniu bėgimu liko patenkinta tik iš rezultato pusės. Sakė, jog buvo labai daug techninio broko.

Ir paskutinis klausimas – kaip žiūrite į naują išankstinio starto taisyklę?

Aš ja labai patenkinta. Startuojant bus mažiau nervų karo. O juk budavo taip – susikaupi, lauki, o kas nors iššoka anksčiau laiko – reikia iš naujo koncentruoti dėmesį. Man geriau taip – susikaupi ir startuoji.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką