Finalas: skaičiai, faktai, rezultatai

Sekmadienį Salonikuose baigėsi tarptautinis lengvosios atletikos sezonas. Sportininkai, žinoma dar startuos mažesniuose turnyruose, tačiau tai bus tik komercinės varžybos. Tad pats laikas apibendrinti paskutinį sezono startą.
Varžybų emblema
Temos: 1 Salonikai
AFP/„Scanpix“ nuotr./Carmelita Jeter

Pasaulio čempionato Berlyne bronzos laimėtojos Carmelitos Jeter rezultatas 100 metrų bėgime (10,67 sekundės) tapo trečiuoju rezultatu rungties istorijoje bei pirmuoju, bėgant pučiant priešiniam vėjui. Atrodo, amerikietei jau laikas pagalvoti ir apie pasaulio rekordą – 10,49 sekundės laiką yra užfiksavusi legendinė Florence Griffit-Joyner.

Jamaikietis Usainas Boltas šiame sezone liko nenugalėtas, tiesa, niekas tuo sezono pradžioje per daug ir neabejojo. Salonikuose labiau įsiminė Usaino šou, palaikant pasaulio rekordą šturmuojančią šuolininkę į aukštį Blanką Vlasič. O 200 metrų bėgimo laikas (19,68) jamaikiečiui labiausiai brangus dėl to, kad jis atėmė turnyro rekordą iš Tysono Gay. Dabar jamaikietis jau gali pagalvoti ir apie poilsį, juo labiau jis atšaukė paskutiniuosius planuotus startus Azijoje.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Valerie Vili

Pralaimėjimo skonio per visą sezoną nepatyrė ir Naujosios Zelandijos rutulio stūmikė Valerie Vili, Salonikuose pasiekusi ir asmeninį rekordą – 21,07 metro.

Ko gero daugiausiai užuojautų dėl puikaus sezono sulauks Blanka Vlasič – jai taip ir nepavyko pasiekti naujo pasaulio rekordo, nors kone kiekvienose varžybose ji iki šio aukščio „prieidavo“. Pati kroatė teigia, kad tai padaryt ji bandys jau kitamet – „Aš žinau, kaip įveikti 2,10 metro aukštį. Manau, kitamet man tai pavyks”, – sakė ji po starto Salonikuose.

AFP/„Scanpix“ nuotr./B.Vlasič džiaugiasi
AFP/„Scanpix“ nuotr./B.Vlasič

Graikijoje nugalėjo 9 pasaulio čempionai, o 5 buvo priversti pripažinti konkurentų pranašumą. Tai Dwight Phillipsas, Shelly-Ann Fraser, Dani Samuels, Vivian Cheroiyot bei Yosephas-Saadas Camelis. Keturiose rungryse dabartiniai pasaulio čempionai nestartavo.

Trys atletai pasiekė geriausius sezono rezultatus pasaulyje – tai jau minėtos Valerie Vili, Carmelita Jeter bei Etiopijos stajerė Meseret Defar.

Europos sportininkai Graikijoje laimėjo devynias rungtis. Pažymėtina tai, kad Senojo žemyno atstovai laimėjo vien technines rungtis.