Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2018 11 25, 19:11

Geriausi 2018-ųjų Lietuvos lengvaatlečiai – A.Gudžius ir L.Jasiūnaitė

Sekmadienio popietę Vilniaus „Grand Resort“ viešbutyje Lietuvos lengvosios atletikos federacija (LLAF) apdovanojo geriausius metų sportininkus. Geriausiais metų lengvaatlečiais pripažinti disko metikas Andrius Gudžius ir ieties metikė Liveta Jasiūnaitė.
2018 m. Lietuvos lengvosios atletikos apdovanojimai
Urtė Baikšytė, Andrius Gudžius ir Liveta Jasiūnaitė / Alfredo Pliadžio nuotr.

Disko metikas A.Gudžius šį sezoną ne tik iškovojo Europos pirmenybių auksą, bet ir užėmė antrą vietą Deimantinės lygos finale, o šių prestižinių varžybų etape Stokholme pasiekė asmeninį rekordą (69,59 m). Tai – trečias geriausias metų rezultatas planetoje.

Geriausių metų lengvaatlečių rinkimuose Vaclovo Kidyko auklėtinis triumfavo penktą kartą iš eilės. Šįkart sportininko persvara buvo akivaizdi: jis surinko 49,37 proc. visų galimų balsų, antrą vietą užėmęs 1500 m bėgikas Simas Bertašius – 28,92 proc., o trečias buvęs 24 val. bėgikas Aleksandras Sorokinas – 11,59 proc.

Į geriausių penketuką taip pat pateko ieties metikas Edis Matusevičius bei ėjikas Arturas Mastianica.

„Pirmą kartą buvo smagu, kad pripažino, o dabar įpratau ir norisi vis labiau. Norisi, kad kiekvienas sezonas būtų tokio gerumo, kad pavyktų iškovoti šį apdovanojimą“, – kalbėjo A.Gudžius, penktus metus iš eilės tapęs geriausiu Lietuvoje.

Jis sakė, kad šiemet konkurencija tarp vyrų buvo stipresnė.

Geriausia metų lengvaatlete pirmą kartą išrinkta ieties metikė Liveta Jasiūnaitė. Europos čempionato prizininkė surinko 42,24 proc. galimų balsų – metų geriausieji paaiškėjo susumavus aistruolių, sporto žurnalistų bei LLAF Tarybos narių balsus.

Antrą vietą užėmė net septynis Lietuvos rekordus šiemet pagerinusi bėgikė Agnė Šerkšnienė (23,72 proc. balsų), trečią – geriausia praėjusių metų šalies sportininkė Airinė Palšytė (16,22 proc.).

Šalia prizininkų trejeto liko ėjikės Brigita Virbalytė bei Živilė Vaiciukevičiūtė.

„Tai labai didžiulė garbė. Manau, kiekvienas sportininkas svajoja apie olimpines žaidynes bei būti pripažintas. Man tai svajonės išsipildymas“, – sakė L.Jasiūnaitė, Europos čempionate iškovojusi bronzos medalį.

Sportininkė sakė, jog kitąmet tikisi debiutuoti ir Deimantinės lygos varžybose.

Tuo tarpu kylančios žvaigždės titulas antrą kartą atiteko Urtei Baikšytei. Šuolininkė į aukštį šių metų pasaulio jaunimo čempionate įveikė 187 cm aukštį bei užėmė šeštą vietą. Jai, kaip ir kitiems nugalėtojams, prizus įsteigė UAB „Sportland LT“.

Renginyje pagerbti jubiliatai, sporto vardų ženklelius iškovoję sportininkai, Lietuvos rekordininkai, Europos čempionato dalyvius išugdę treneriai, vyr. rungčių treneriai, rėmėjai, varžybų organizatoriai, žurnalistai, medikai bei oficialiai karjeras baigę sprinterė Lina Grinčikaitė-Samuolė ir šuolininkas į aukštį Raivydas Stanys.

Specialiais Europos lengvosios atletikos (European Athletics) ženkleliais apdovanoti treneriai Juozapas Garalevičius (Simo Bertašiaus treneris) ir Teresė Nekrošaitė (treniruoja Livetą Jasiūnaitę) bei ilgametis LLAF statistikas Steponas Misiūnas.

Būrys lengvaatlečių pretenduoja ir į Lietuvos geriausių sportininkų „LTeam“ apdovanojimus. Beje, praėjusių metų geriausi lengvaatlečiai A.Gudžius bei A.Palšytė buvo pripažinti ir geriausiais šalies sportininkais apskritai.

Apdovanojimų transliacija:

2018-ųjų laureatai paaiškėjo susumavus portalo 15min skaitytojų, sporto žurnalistų bei LLAF Tarybos narių balsus.

Ankstesni laureatai:

2009 m. – Lina Grinčikaitė (100 m) ir Virgilijus Alekna (disko metimas)

2012 m. – Austra Skujytė (septynkovė) ir Virgilijus Alekna (disko metimas)

2013 m. – Zinaida Sendriūtė (disko metimas) ir Virgilijus Alekna (disko metimas). Kylanti žvaigždė – Benediktas Mickus (800 m)

2014 m. – Zinaida Sendriūtė (disko metimas) ir Andrius Gudžius (disko metimas). Kylanti žvaigždė – Jogailė Petrokaitė (šuoliai į tolį)

2015 m. – Brigita Virbalytė-Dimšienė (20 km sportinis ėjimas) ir Andrius Gudžius (disko metimas). Kylanti žvaigždė – Edis Matusevičius (ieties metimas)

2016 m. – Airinė Palšytė (šuoliai į aukštį) ir Andrius Gudžius (disko metimas). Kylanti žvaigždė – Urtė Baikštytė (šuoliai į aukštį)

2017 m. – Airinė Palšytė (šuoliai į aukštį) ir Andrius Gudžius (disko metimas). Kylanti žvaigždė – Urtė Bačianskaitė (septynkovė)

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką