Geriausi jaunieji lengvaatlečiai – norvegė ir prancūzas

Europos lengvosios atletikos federacija paskelbė geriausius jaunuosius 2009 metų žemyno lengvaatlečius nominacijoje „Kylanti žvaigždė”. Jais tapo Norvegijos vidutinių distancijų bėgikė Karoline Bjerkeli Grovdal ir Prancūzijos sprinteris Christophe'as Lemaitre.
Norvegijos vidutinių distancijų bėgikė Karoline Bjerkeli Grovdal
Norvegijos vidutinių distancijų bėgikė Karoline Bjerkeli Grovdal / „Scanpix“ nuotr.

19 metų norvegė šiemet laimėjo 2 aukso medalius Europos jaunimo čempionate Serbijoje – ji laimėjo 3000 metrų bėgimą su kliūtimis bei 5000 metrų distanciją, taip pat per sezoną pagerino du šalies jaunimo rekordus.

Kaip įprasta Europoje, geriausią metų atletą lygiomis dalimis rinko EA tinklalapio lankytojai, ekspertų komisija, spaudos atstovai bei žemyno šalių lengvosios atletikos federacijos. Antra tarp moterų liko rusė Antonina Krivošapka, trečia – dar viena norvegė Christina Vukisevič. Beje, ketvirta – taip pat norvegė Ezinne Okparaebo. Į dvidešimtuką pateko ir dvi Latvijos sportininkės – Europos U23 čempionės Aiga Grabuste (daugiakovė) ir ieties metikė Madara Palameika liko atitinkamai 12-a ir 15-a.

2007 metais šioje nominacijoje geriausia pripažinta Didžiosios Britanijos daugiakovininkė Jessica Ennis (šiemet tapusi pasaulio čempione), o pernai – dar viena britė Stephanie Twell.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Prancūzijos sprinteris Christophe Lemaitre
AFP/„Scanpix“ nuotr./Prancūzijos sprinteris Christophe'as Lemaitre

Tarp vyrų geriausiojo laurai atiteko prancūzui Christophe'ui Lemaitre – 19-metis pasiekė antrą laiką Europoje šiame sezone bei Europos jaunimo čempionate Serbijoje pasiekė naują žemyno jaunimo rekordą – 10,04 sekundės. Jis taip pat pagerino Prancūzijos jaunimo 60 metrų bėgimo manieže rekordą (6,64 sekundės). Antras rinkimuose – dar vienas sprinteris azerbaidžanietis Ramilis Gulijevas, trečias – 800 metrų bėgime besispecializuojantis lenkas Marcinas Lewandowskis.

2007 metais šis titulas buvo skirtas italui Andrew Howe, pernai – vokiečiui Raphaelui Holzdeppe.

Šią savaitę EA paskelbs ir pagrindines savo metų nominacijas – geriausio sezono lengvaatlečio bei lengvaatletės.