Geriausi pasaulio metų lengvaatlečiai – M.Barshimas ir N.Thiam

Penktadienį Monake apdovanoti geriausi metų pasaulio lengvaatlečiai. Jais tapo Kataro šuolininkas į aukštį Mutazas Essa Barshimas ir Belgijos daugiakovininkė Nafissatou Thiam.
Karstenas Warholmas, Mutazas Essa Barshimas, Nafissatou Thiam ir Yulimar Rojas
Karstenas Warholmas, Mutazas Essa Barshimas, Nafissatou Thiam ir Yulimar Rojas / „Scanpix“/„SIPA“ nuotr.

26-erių M.Barshimas dominavo viso sezono metu. Katarietis laimėjo visas 11 varžybų ir tapo pasaulio čempionu Londone. Finale M.Barshimas visas karteles įveikė pirmuoju bandymu ir laimėjo peršokęs 2,35 m. Po savaitės Deimantinės lygos varžybose Birmingame katarietis įveikė 2,40 m kartelę ir tapo čempionu finaliniame etape Ciuriche.

Kataro šuolininkas į aukštį tapo pirmuoju istorijoje, kuris 2,40 m kartelę įveikė penkerius metus iš eilės.

Praėjusiais metais kylančia žvaigžde pripažinta Nafissatou Thiam šiais metais tapo geriausia lengvaatlete. Belgė laimėjo Europos uždarų patalpų penkiakovės varžybas, tapo pasaulio septynkovės čempione ir pasiekė trečią geriausią rezultatą istorijoje (7013) varžybose Austrijoje.

Įdomu, kad Belgijos atletė Europos geriausiųjų rinkimuose nusileido šuolininkei su kartimi Ekaterini Stefanidi.

Kylančios žvaigždės apdovanojimus pelnė Norvegijos bėgikas Karstenas Warholmas ir Venesuelos trišuolininkė Yulimar Rojas.

21-erių K.Warholmas tapo jauniausiu pasaulio čempionu 400 metrų barjeriniame bėgime, o jo bendraamžė Y.Rojas tapo jauniausia trišuolio pasaulio čempione.

Tarptautinės lengvosios atletikos prezidento apdovanojimą už gyvenimo nuopelnus gavo karjerą baigęs sprinteris Usainas Boltas.

Apdovanojimas už treniravimą atiteko Pietų Afrikos Respublikos bėgiko Wayde'o van Neikerko 74-erių trenerei Annai Bothai.