Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Geriausias 2011 metų Lietuvos ėjikas Marius Žiūkas naujam sezonui ruošiasi kamuojamas traumos

Marius Žiūkas
sportas.info nuotr. / Marius Žiūkas
Šaltinis: sportas.info
0
A A

Geriausiais 2011 m. Lietuvos ėjikais išrinkti Portugalijoje gyvenanti Kristina Saltanovič ir vilnietis Marius Žiūkas rengiasi Londono olimpinėms žaidynėms.

Seimo kanceliarijos Finansų departamento vyriausiasis specialistas Marius Žiūkas ir pats nustebo, kad Lietuvos sportinio ėjimo asociacija taip aukštai įvertino jo šiemetinius rezultatus. Marius jau turi įvykdęs olimpinį B normatyvą, tačiau jis nori eiti dar greičiau – šiemet per tarptautines varžybas Vokietijoje vilniečiui iki A normatyvo pritrūko vos 1 sekundės.

20 km distanciją sportininkas nuėjo per 1 val. 22 min. 31 sek. Pasak Lietuvos sportinio ėjimo asociacijos prezidento Kastyčio Pavilonio, geriausias šių metų ėjikas vyrų grupėje padarė didžiausią meistriškumo šuolį. Tačiau sportininkas yra kiek nusiminęs, kadangi naująjį sezoną pradėjo kamuojamas pėdos traumos.

„Šiemet kiek vėliau padėjau rengtis naujam sezonui, tačiau iki pagrindinių startų dar yra nemažai laiko, todėl tikiuosi, kad viskas bus gerai. Mano dėmesys sutelktas ne tiktai sportui, bet ir darbui, kuriame būnu nuo 8 iki 17 val. ir pasportuoti galiu tiktai po jo“, – sako M. Žiūkas, kuris dabar treniruojasi Vingio parke ir džiaugiasi, kad ruduo buvo toks geras.

Savo sportinį kelią Marius pradėjo Birštone pas trenerę Gražiną Goštautaitę, o dabar Lietuvos rinktinėje jį tobulina K.Pavilonis ir Juzefas Romankovas. Sportininkas teigia, kad olimpinį A normatyvą būtų idealiausia šturmuoti per pirmąsias varžybas kovo pradžioje Lugane (Šveicarja).

Jei nepasiseks per tas varžybas, normatyvo jis sieks balandžio pabaigoje Čekijoje, kur būna stiprūs varžovai ir palankus oras, arba gegužės pradžioje per Pasaulio taurės varžybas. „Kovo mėnesį gal dar sunku bus įgyti gerą sportinę formą, tačiau balandį ar gegužę jau turėčiau būti greitas“, – įsitikinęs M.Žiūkas.

Olimpines viltis puoselėja ir R.Rekstas

Savo pirmosiose olimpinėse žaidynėse dalyvauti nepraranda vilčių ir Ričardas Rekstas, nors jam  20 km distancijoje iki A normatyvo trūksta net 8 min. Dabar jis ypač dideles viltis sieja su kovo mėnesį Dudincuose įvyksiančiomis tarptautinėmis varžybomis. Olimpinį B normatyvą kovo pabaigoje Slovakijoje įvykdęs 26-erių metų Tadas Šuškevičius kitąmet planuoja 50 km distancijoje pasidžiaugti A normatyvu.

„Tikiuosi startuoti savo antrosiose olimpinėse žaidynėse, kadangi daugiau mūsų ėjikų kažin ar yra pajėgūs įvykdyti olimpinį normatyvą 50 km distancijoje. Pekine užimta 32-a vieta nebuvau patenkintas, galėjau pasirodyti tikrai geriau. Sezonui jau pradėjau rengtis, tobulinu techniką, kurioje yra problemų, ir viliuosi, kad 2012-ieji olimpiniai metai man bus sėkmingi“, – sako T.Šuškevičius.

Kaip teigia ilgametis sportinio ėjimo varžybų teisėjas vilnietis Mečislovas Kasperavičius, buvo laikai, kada geresnių rezultatų pasiekdavo mūsų ėjikai vyrai, tačiau dabar „madas“ diktuoja moterys, kurių jau trys (Kristina Saltanovič, Brigita Virbalytė ir Neringa Aidietytė) įvykdė Londono olimpinius normatyvus. Tad vyrams ėjikams yra į ką lygiuotis.

sportas.info
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką