Grinčikaitei – universiados auksas!

Studentų universiadoje Serbijoje trečiadienį kovas tęsė mūsų lengvaatlečiai. Pirmąjį aukso medalį bėgdama 100 metrų Lietuvai iškovojo sprinterė Lina Grinčikaitė. Rytis Sakalauskas liko penktas, Zinaida Sendriūtė – septinta.
Lina Grinčikaitė
Lina Grinčikaitė / Alfredo Pliadžio nuotr.

Pirmoji vakarinėje sesijoje startavo olimpietė Lina Grinčikaitė. Ji antrajame 100 metrų bėgimo pusfinalyje sugaišo 11,37 (+0,4) sekundės ir pateko į rungties finalą. Lina dar kartą pasiekė geriausią savo šio sezono rezultatą. Tai buvo geriausias rezultatas pusfinalyje, antra likusi Tina Murn iš Slovėnijos atsiliko net 0,15 sekundės.

Trečiajame pufinalio bėgime Silvija Peseckaitė liko ketvirta (11,80) ir bendroje įskaitoje užėmė 12 vietą.

Alfredo Pliadžio nuotr./Rytis Sakalauskas

Finale Lina bėgo dar greičiau – 11,31 sekundės ir nepaliko varžovėms jokių šansų. Olimpietė iškovojo Lietuvai pirmąjį aukso medalį šioje universiadoje. Antra liko Mamoto Takahashi iš Japonijos (11,52), trečia – portugalė Sonia Tavares (11,54). Šį kartą Lina pagerino ir asmeninį rekordą, pasiektą Pekino olimpiadoje. Iki naujo Lietuvos rekordo (priklausančio Agnei Eggerth) greičiausiai Lietuvos merginai pritrūko 0,03 sekundės.

Finale bėgo ir Rytis Sakalauskas. Jis antrajame vyrų pusfinalyje finišavo antras – 10,39 sekundės (dar kartą pagerintas asmeninis rekordas). Geriausią laiką parodė japonas Masashi Eriguchi – 10,28. Lietuvio laikas bendroje pusfinalių įskaitoje buvo ketvirtas. Ir dar – tai trečias rezultatas per Lietuvos sprinto istoriją. Finale Ryčio laikas – 10,41 sekundės. Jis užėmė penktą vietą. Medalį sprinteriui būtų garantavęs tik naujas Lietuvos rekordas (10,33 sekundės). Nugalėjo Rolando Cruzas Palaciosas iš Hondūro – 10,30 sekundės.

Lina tapo ketvirta lengvaatlete Lietuvoje, laimėjusia universiadą. Iki šiol tai buvo pavykę Anai Kasteckajai (Ambrazienei), Margaritai Navickaitei ir Viktorijai Žemaitytei. Vyrams reikia pasitempti, nes jų didžiausias iki šiol laimikis – du Vaclovo Kidyko bronzos medaliai.

Aina Valatkevičiūtė 800 metrų bėgimo pirmame pusfinalyje liko penkta – 2:04,59 minutės. Tai jos asmeninis rekordas šį sezoną, tačiau, kad patektų į finalą, pritrūko 0,08 sekundės – bendroje įskaitoje Aina liko devinta. Geriausią laiką parodė Madeleine Pape iš Australijos – 2:04,04 minutės.

Finale kovojo disko metikė Zinaida Sendriūtė. Po pirmojo bandymo ji buvo ketvirta (55,65 metro). Po antrojo (55.40) lietuvė nukrito vieta žemiau, po trečio nesėkmingo – į 7 poziciją. Tačiau mūsiškė po trijų bandymų pateko į geriausiųjų aštuntuką, kurios tęsė kovą dėl medalių. Nei 4-u (53,76), nei 5-u (51,73), nei paskutiniu (53,46) bandymu Z.Sendriūtei savo vietos galutinėje įskaitoje pagerinti nepavyko. Universiados čempione tapo Dani Samuels iš Australijos – 62,48 metro.