Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Į Lietuvą iš dešimtojo pasaulio čempionato sugrįžęs Virgilijus Alekna apie karjeros pabaigą nekalba

Virgilijus Alekna
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Virgilijus Alekna
Šaltinis: 15min
0
A A

Vėlų trečiadienio vakarą į Vilniaus oro uostą iš Maskvos parskrido lengvosios atletikos pasaulio čempionato dalyviai disko metikai Virgilijus Alekna ir Zinaida Sendriūtė bei maratonininkė Remalda Kergytė.

Jau dešimtajame pasaulio čempionate dalyvavęs Virgilijus Alekna džiaugėsi, kad niekam iki šiol nepavyko dalyvauti net dešimtyje čempionatų. Paklaustas, ar dar negalvoja apie karjeros baigtį, sportininkas sakė, kad šį sezoną dar pabaigs likusias varžybas, o prieš kitą pagalvos, ar norės toliau sportuoti, ar ne.

– Ką jaučiate – džiugesį, kad jau dešimtą kartą sudalyvavote, ar nusivylimą dėl prasto rezultato?

– Nesu tikras, bet, manau, kad pasiekiau rekordą. Nemanau, kad dar kam yra pavykę dalyvauti net dešimt kartų pasaulio čempionatuose. Man tai pavyko. Dėl to malonu, bet, aišku, rezultatas kiek nuvilia, norėjosi, kad būtų geriau. Šis sezonas man buvo išskirtinai nesėkmingas. Jo pradžioje atsinaujino senos traumos, todėl ir toks rezultatas, tikėjausi daugiau,

– Kokio rezultato siekėte?

– Tikėjausi bent jau vakarinėse varžybose sudalyvauti, bet pritrūko to pusės metro. Galvoju, kad pritrūko varžybinės patirties šį sezoną, nors atrodė, kad fiziškai buvau įgijęs gerą formą. Norėjau bent jau 63 metrus nusviesti. Man pastaruosius metus nesiseka rytinėse varžybose. 

– Ar nebuvo skaudu finalą stebėti tik kaip žiūrovui?

– Kažkaip keista. Planavau važiuoti į stadioną, bet buvau mažai miegojęs. Priguliau pietų metu, o pabudęs supratau, kad jau nespėsiu iki stadiono nuvykti.

– Ar šis čempionatas neprivertė pagalvoti apie sezono pabaigą?

– Pirmas skambutis buvo dar 2007 metais Osakoje. Tuomet pirmą kartą išgirdau šį klausimą ir nuo laiko girdžiu jį vis dažniau. Ateis laikas ir išeisiu. Aišku, dabar tiek nesportuosiu, kiek anksčiau. Tą tiksliai galiu pasakyti. O šiaip tai pažiūrėsime, reikia sezoną pabaigti. Bus noro – dalyvausiu kitais metais, nebus noro – nesiveršiu. Pažiūrėsime. 

Disko metikas Virgilijus Alekna Maskvoje vykstančiame pasaulio lengvosios atletikos finale nepasiekė savo rungties finalo – geriausiu bandymu 61 m 91 cm įrankį nusviedęs dukart olimpinis čempionas neįvykdė kvalifikacinio normatyvo, kuris buvo 65 metrai.

V.Alekna atrankos B grupėje užėmė devintąją vietą, o bendrojoje įskaitoje liko šešioliktas.

V.Aleknai tai buvo jau dešimtasis pasaulio lengvosios atletikos čempionatas. Pirmenybėse jis be pertraukos dalyvavo nuo 1995 metų: 1995 – 19 vieta, 1997 – 2, 1999 – 4, 2001 – 2, 2003 – 1, 2005 – 1, 2007 – 4, 2009 – 4, 2011 – 6.

Lietuvos disko metikui iki šiol priklauso planetos čempionatų rekordas – 70,17 m (Helsinkis, 2005).

Su Virgilijumi Alekna sugrįžo ir disko metikė Zinaida Sendriūtė, kuriai šis čempionatas taip pat nesusiklostė. Nors sportininkė su pirmu rezultatu pateko į varžybų finalą, galiausiai jai atiteko devintoji vieta.

Atletė atskleidė, kad savijauta jos nebuvo pati geriausia: „Mano savijauta tikrai nebuvo gera. Žinojau, kad per kvalifikaciją turiu gerai pasirodyti pirmu metimu arba nieko gero nebus. O finale buvo noras tą rezultatą pagerinti, bet atranka yra viena, o finalas - kita.  Ten daug ką lėmė jaudulys.“

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką