Įspūdingas G.Kanterio sezono startas

Olimpinis ir pasaulio disko metimo čempionas estas Gerdas Kanteris Ispanijos Los Realejose (Tenerifės saloje) vykusiose aštuntosiose Europos žiemos metimų taurės varžybose diską nusviedė 69.70 metro.
gerdas Kanteris disko metimo sektoriuje
Gerdas Kanteris disko metimo sektoriuje / Alfredo Pliadžio nuotr.

Tai šeštasis laimėtas Estijos sportininko žiemos turnyras per jo karjerą. Sėkmingiausias buvo ketvirtasis 29-erių metų esto metimas.

Nustebino ir Vokietijos diskininko Markuso Muncho forma – jis šiose varžybose net 4 bandymais gerino savo geriausią asmeninį pasiekimą. Geriausiu bandymu jis numetė diską 64.90 metro ir pagerino asmeninį rekordą daugiau nei 3 metrais. Vokietis liko antras, trečiąją vietą užėmė ispanas Frankas Casanas – 64.70.

Oro sąlygos šiame turnyre buvo kone idealios – 25 laipsniai šilumos, saulėta ir jokio vėjo.

G.Kanteris jau anksčiau teigė, kad jis bandys pagerinti pasaulio rekordą gegužės mėnesį JAV. Pirmasis sezono startas tai patvirtina. Vokiečio Jurgen Schultso pasaulio rekordas yra 74.08 metro. Jam šiuo metu jau 8322 dienos (pasiektas Neubrandenburge, Vokietijoje 1986.06.06).

Vienintelis Lietuvos atstovas, startavęs Europos žiemos metimų taurėje buvo ieties metikas Ramūnas Butkus Jis numetė ietį 63.27 metro ir U23 amžiaus grupėje užėmė 12 vietą. Nugalėjo suomis Mikko Kankaanpaa (77.11).