2026-08-11 23:55 Atnaujinta 2026-08-11 23:58

Istorinė debiutantė puolė į antros mamos glėbį: „Apie tai net nesapnavau“

Aurimas Tamulionis
Sporto žurnalistas
Rugilė Miklyčiūtė antradienį įrašė savo vardą ir pavardę į lengvosios atletikos metraščius. 21-erių sportininkė tapo pirmąja lietuve, startavusia šuolių su kartimi rungtyje Europos čempionate. Ir ne tik startavusia, bet ir iš karto patekusia į finalą.

„Apie tai net nesapnavau“, – Birmingamo stadiono užkulisiuose prisipažino nuo ausies iki ausies besišypsojusi tokio rango varžybų debiutantė.

Vienoje techniškiausių lengvosios atletikos rungčių, kurios populiarumą pastaraisiais metais į padanges iškėlė nesibaigiantys Armando Duplantiso pasaulio rekordai, savo įrašą pagaliau turi ir Lietuva.

Alfredo Pliadžio/LLAF nuotr./Rugilė Miklyčiūtė
Alfredo Pliadžio/LLAF nuotr./Rugilė Miklyčiūtė

Istorinis Lietuvos rekordininkės R.Miklyčiūtės pasirodymas antradienį „Alexander“ stadione prasidėjo tarsi per sviestą – pirmaisiais bandymais vienas po kito įveikti 4,10 m, 4,25 m ir 4,40 m aukščiai.

4,50 m nepakluso dviem šuoliais, o matydama, kad esamo rezultato jau ir taip užtenka finalui, sportininkė pasitaupė – atsisakė paskutiniojo bandymo. Atrankoje ji užėmė 8 vietą.

Suprasti akimirksniu
  • R.Miklyčiūtė atrankoje: 4,10m (o) / 4,25m (o) / 4,40m (o) / 4,50 (xxr)
  • Bilietą į finalą garantavo 4,55 m arba vieta geriausiųjų dvyliktuke.

„Labai sunku apibūdinti emocijas, nes dabar noriu tiesiog atsigulti į lovą ir gerai išsimiegoti (šypteli). Naktį buvo sunku užmigti dėl jauduliuko. Stresavau visą dieną. Dar negaliu patikėti, ką mes čia padarėme su trenere (Rita Sadzevičiene), – džiūgavo R.Miklyčiūtė.

Alfredo Pliadžio/LLAF nuotr./Rugilė Miklyčiūtė, Rita Sadzevičienė
Alfredo Pliadžio/LLAF nuotr./Rugilė Miklyčiūtė, Rita Sadzevičienė

– Realiai didžiąją darbo dalį padaro trenerė. Be jos aš net nebūčiau čia. Ji – mano sėkmės talismanas. Man ji – kaip antra mama. Mes susėdame ir išsprendžiame problemas, ne tik sportines, bet ir asmenines. Labai džiaugiuosi ir visiems linkiu tokios trenerės.“

Alfredo Pliadžio/LLAF nuotr./Rugilė Miklyčiūtė, Rita Sadzevičienė
Alfredo Pliadžio/LLAF nuotr./Rugilė Miklyčiūtė, Rita Sadzevičienė

Patekimą į Europos čempionatą R.Miklyčiūtė buvo įrašiusi į naujametinių norų sąrašą: „Tą norą įgyvendinau (šypsosi). Punkto, kad patekčiau į finalą net nebuvo. Viršijau, perkopiau savo lūkesčius.“

„Stadione sunkiai tvarkiausi su emocijomis. Kiekvieną kartą, kai atsistodavau šokti, atrodydavo, kad širdis iš krūtinės iššoks... Bet kažkaip pavyko. Stengiausi apie aukštį negalvoti, o apie techniką. Apie tai, kad viską moku, – įspūdžiais dalinosi Lietuvos rekordininkė.

Alfredo Pliadžio/LLAF nuotr./Rugilė Miklyčiūtė
Alfredo Pliadžio/LLAF nuotr./Rugilė Miklyčiūtė

– Žmonės tribūnose – tiesiog vau. Nesvarbu, ar olandas, ar lietuvis, ar anglas – ploja visiems. Dėl to labai smagu. Sakyčiau, pavyko prisijaukinti stadioną, o dabar laukiu finalo (šypteli).

Šiandien, manau, tikrai užmigsiu kietai. Labai noriu miego. Visą dieną ir naktį stresavau... Tad šiandien pamiegosiu, o vėliau – bus matyti...“

Alfredo Pliadžio/LLAF nuotr./Rugilė Miklyčiūtė
Alfredo Pliadžio/LLAF nuotr./Rugilė Miklyčiūtė

„Ryt atsikelsiu, pavalgysiu, turėsiu treniruotę ir keliausiu palaikyti kitų lietuvių, – artimiausiais planais dalinosi šuolininkė, čia pat pridūrusi, kad istorinį pasiekimą užfiksavo net nebūdama visiškai sveika.

– Kad nesitaškyčiau (atsisakiau to paskutinio bandymo), o ir taip šiokios tokios traumos kankina... Nesinori plėšytis. Geriau pasitaupyti finalui ir ten, kaip sakoma, pavaryti iki galo.“

Alfredo Pliadžio/LLAF nuotr./Rugilė Miklyčiūtė
Alfredo Pliadžio/LLAF nuotr./Rugilė Miklyčiūtė

Daugkartinė Lietuvos čempionė R.Miklyčiūtė aukščiausiai į orą kilo šiemet, kai birželio gale Suomijoje užfiksavo 4,57 m rezultatą.

Tai yra ir R.Miklyčiūtės, ir Lietuvos rekordas.

Moterų šuolių su kartimi finalas vyks ketvirtadienį 21.50 val. Tuo pačiu metu vyks ir vyrų disko metimo finalas su trimis lietuviais.

„Bus tikrai įdomu, tad kviečiu žiūrėti ir palaikyti“, – užbaigė R.Miklyčiūtė.

Lietuvių tvarkaraštį ir lūkesčius Europos čempionate rasite čia.

Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą