Jaunimo lengvosios atletikos varžybose Vokietijoje pagerinti du Lietuvos jaunimo rekordai

Šeštadienį Vokietijoje prasidėjo dvi dienas truksiančios prestižinės jaunimo „Bauhaus Juniorengala“ lengvosios atletikos varžybos, kurios yra savotiška repeticija prieš pasaulio jaunimo čempionatą Judžine (JAV). Dalyvių sąrašuosebuvo visi (išskyrus ėjikus) lietuviai, įvykdę IAAF nustatytus pasaulio čempionato normatyvus.
Modesta Justė Morauskaitė
Modesta Justė Morauskaitė / Alfredo Pliadžio nuotr.

Pirmasis iš mūsiškių atrankos bėgime startavo Rapolas Saulius. 110 m barjerinio bėgimo distanciją jis baigė per 13,97 sek. ir, kaip ir prieš dvi dienas Alytuje, pagerino Lietuvos jaunimo, 18 ir 19 metų amžiaus grupės rekordus. Savo bėgime finišavęs trečias,

R.Saulius pateko į B finalą, kuriame finišavo pirmas (13,99 sek.) ir galutinėje rikiuotėje užėmė septintąją vietą. Varžybų nugalėtoju tapęs prancūzas Wilhelmas Belocianas nuotolį nubėgo per 13,15 sekundės ir pagerino Europos jaunimo rekordą.

Trečią vietą ieties metimo sektoriuje užėmė Simona Dobilaitė – 51,33 m. Šioje rungtyje nugalėjo norvegė Marie-Therese Obst (57,44 m).

Puikiai pasirodė Modesta Justė Morauskaitė. 400 m ji nubėgo per 53,18 sekundės ir, pagerinusi 24 metų gyvavusius Lietuvos jaunimo 18 ir 19 metų amžiaus grupių rekordus, užėmė antrąją vietą.

M.J.Morauskaitė taip pat įvykdė Europos čempionato Ciuriche (Šveicarija) normatyvą. Lietuvę aplenkė tik nugalėtoja tapusi vokietė Laura Müller (52,91 sek.).

Domantas Poška diską nuskraidino 56,63 m ir buvo ketvirtas. Pirmoje vietoje – Vokietijos atstovas Henningas Prüferis (61,25 m).

Rutulio stūmikas Julius Malotkinas užėmė septintą vietą – 18,32 m. Šioje rungtyje nugalėjo vokietis Patrickas Mülleris (19,76 m).

Sekmadienį varžybose startuos Jogailė Petrokaitė, Gintarė Nesteckytė ir Edis Matusevičius.