JAV čempionai sprinte – Rodgersas ir Jeter

Antrąją JAV lengvosios atletikos čempionato dieną paaiškėjo nugalėtojai 100 metrų bėgimo distancijoje.
Michaelas Rodgersas švenčia pergalę
Michaelas Rodgersas švenčia pergalę / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Tarp vyrų nugalėtoju tapo Michaelas Rodgersas – 9.92 sekundės. Antras liko Darvisas Pattonas (9.92), trečias – Monsavusas Edwardsas (10.00) Atankoje gerokai greičiau (9.75 prie palankaus vėjo) bėgęs Tysonas Gay’us finale nebėgo. Vien pasirodymas čempionate, jam, kaip dabartiniam pasaulio čempionui, garantavo vietą nacionalinėje rinktinėje rupgpjūtį vyksiančiame pasaulio čempionate Berlyne.

Beje, Tysonas pareiškė, kad nėra patenkintas minėtu rezultatu – jis teigia, jog jei vienas iš bėgimo dalyvių nebūtų atlikęs falšstarto, rezultatsa būtų geresnis. Tačiau jis priodūrė, kad bet kokiu atveju jam dar reikia dirbti prie bėgimo technikos bei distancijos starto.

Tarp moterų greičiausia buvo Carmelita jeter ir Muna Lee – jų rezulatas vienodas, 10.78 sekundės, fotofinišas pergalę skyrę C.Jeter (10.776 prieš 10.777). Pusfinalyje C.Jetter buvo dar greitesnė (10.72), tačiau vėjo greitis buvo per didelis. Taip greitai niekas pasaulyje nebuvo bėgęs 9 metus. Bronzą tarp moterų laimėjo Loreen Williams – 10.96 sekundės.