Dabar populiaru
Tiesiogiai
15min be reklamos
Publikuota: 2014 rugpjūčio 15d. 13:25 , Atnaujinta: 2014 rugpjūčio 15d. 14:08

Karjerą baigianti sporto legenda V.Alekna: „Du kartus nepatekti į finalą buvo ženklas“

Virgilijus Alekna
Alfredo Pliadžio nuotr. / Virgilijus Alekna
„Važiavau nusiteikęs kovoti, bet jau nebeišeina kovoti“, – taip kalbėjo penktadienio popietę po 20 metų įspūdingos karjeros iš paskutiniojo savo Europos lengvosios atletikos čempionato sugrįžęs legendinis disko metikas Virgilijus Alekna. Oro uoste žurnalistams jis sakė, kad du kartus nepatekti į finalą buvo ženklas baigti karjerą, tačiau liūdėti nėra ko. Sportininkas tiki, kad jį pakeisiantys sportininkai tęs turtingą Lietuvos diskininkų tradiciją ir parveš į Lietuvą medalių.

42-ejų metų disko metikas antradienį startavo jau šeštame karjeroje Europos čempionate. Lietuvis geriausiu pirmu bandymu diską numetė 59,35 m bei A grupėje užėmė 12 vietą ir į finalą nepateko.

„Pasitraukti nusprendžiau pamatęs rezultatą. Tikrai to neplanavau prieš važiuodamas“, – savo sprendimą baigti karjerą aiškino V.Alekna.

Legendinis Lietuvos disko metikas sakė besidžiaugiantis stiprėjančia jo pamaina. „Džiaugiuosi, kad vieta tuščia neliks. Yra ne tik Andrius Gudžius, bet ir kiti jauni sportininkai“, – kalbėjo V.Alekna.

Per savo karjerą legendinis lengvaatletis yra iškovojęs du olimpinius aukso medalius bei vieną bronzos. V.Alekna dukart tapo pasaulio čempionu ir dukart vicečempionu.

Europos lengvosios atletikos čempionatuose jis yra iškovojęs po vieną kiekvienos prabos medalį.

Per karjerą už 70 metrų ribos Virgilijaus Aleknos sviestas diskas skriejo net 20 kartų. Antras šioje kategorijoje estas G.Kanteris atlikęs 13 tokių metimų, trečias – amerikietis M.Wilkinsas su 10 rezultatų, diską mėtęs 8-ajame dešimtmetyje. Pagal toliausių 10-ies metimų vidurkį (71 m 30 cm) Virgilijus yra pirmas tarp visų laikų disko metikų.

– Kodėl priėmėte sprendimą pasitraukti?

– Kaip čia pasakius. Esu jau ne pirmos jaunystės sportininkas, 42-eji metai, tai brandus amžius. Ypatingai sunkūs man buvo du paskutiniai sezonai. Paskutinis rezultatas mane ypatingai paskatino baigti karjerą. Dvejus metus iš eilės nepatekti į stipriausiųjų 12-uką jau yra ženklas sustoti.

Džiugu, kad man išėjus tuščia vieta neliks. Tiek Andrius Gudžius, tiek kiti jaunesni sportininkai pratęs mūsų diskininkų tradicijas. 

– Kokio rezultato tikėjotės Ciuriche?

– Norėjau patekti į finalines varžybas. 62 metrai buvo rezultatas realus įgyvendinti. 

– Kas sutrukdė tai pasiekti?

– Manau, kad mano jau ir nervinė sistema nebe ta ir varžybinis jaudulis. Nors čempionato naštos nejaučiau. Netgi keista buvo važiuojant į Europos čempionatą jaustis lyg važiuoju į svečius. 

– Ką dabar veiksite?

– Gyvensiu, dabar prasidės gyvenimas.

– Kaip vertinate Andriaus Gudžiaus pasirodymą?

– Puikiai, jis pasirodė puikiai. Savo planą jis tikrai įvykdė. Jeigu jis jau pirmose varžybose pateko tarp dvylikos geriausių, tai jau ženklas, kad jis vaikinas stiprus tiek fiziškai, tiek psichologiškai. Po kelių metų, gal net jau olimpinėse žaidynėse, jis bus žymiai aukščiau.

– Ar kiti diskininkai kažkaip sureagavo į jūsų pasitraukimą?

– Nieko ypatingo nebuvo. Su vienu kitu pašnekėjau ir tiek. Manau, kad daugelis tikėjosi tokio mano žingsnio.

– Kuris rezultatas jums įsimintiniausias per visą karjerą?

– Tas tolimiausias metimas Kaune, kai vos nepagerinau pasaulio rekordo. Aišku, olimpiniai apdovanojimai. Įsimintinas yra aukso medalis iškovotas Helsinkyje pasaulio čempionate, kai paskutiniu bandymu pagerinau čempionatų rekordą. 

– Dabar, atsigręžus atgal, ar manote, kad sprendimas 2012 metais pratęsti karjerą buvo teisingas?

– Toks sprendimas buvo ir tiek. Nebaigiau tada, baigiau dabar. Nesigailiu tikrai.

Važiavau nusiteikęs kovoti, bet jau nebeišeina kovoti. 

– Negalvojate apie trenerio karjerą?

– Galvoju, apie daug ką galvoju. 

– Kur dar dalyvausite šį sezoną?

– Net nėra noro dar kur važiuoti. Gal į Estiją nuvažiuosiu, su draugais paskutinį kartą susitikti sektoriuje. 

– Ar karjerą baigti buvote nusprendęs dar prieš čempionatą ar tik pamatęs rezultatą?

– Aišku, kad pamatęs rezultatą. Nėra ko važiuoti, jeigu jau nusprendi pasitraukti, tada visai dingtų kovinė dvasia. Važiavau nusiteikęs kovoti, bet jau nebeišeina kovoti. Džiugu, kad man išėjus tuščia vieta neliks. Tiek Andrius Gudžius, tiek kiti jaunesni sportininkai pratęs mūsų diskininkų tradicijas. Manau, kad dar ne kartą ateinančiais metais jūs turėsite čia susirinkti ir laukti diskų metikų su medaliais. Nepamirškite, kad yra ir disko metikai...

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:16:45
47:36

Video

02:11
16:07
02:16

Adventur 2022

Maistas

Tik prenumeratoriams

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką