Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 05 15, 17:00

Kopenhagos maratone – sėkmingas A.Garunkšnytės sugrįžimas

Beveik metus dėl traumos varžybose nestartavusi Aušra Garunkšnytė sėkmingai sugrįžo į bėgimo trasą. Lietuvos paralimpinės rinktinės bėgikė sekmadienį įveikė Kopenhagos maratoną. Regėjimo negalią turinčiai maratonininkei varžybose pirmą kartą talkino gidas Egidijus Adomkaitis.
Aušra Garunkšnytė ir Egidijus Adomkaitis Kopenhagos maratone
Aušra Garunkšnytė ir Egidijus Adomkaitis Kopenhagos maratone / Asmeninio archyvo nuotr.

Aušra Garunkšnytė ir Egidijus Adomkaitis finišą pasiekė per 3 val. 15 min 44 sek. Po varžybų bėgikė sakė, jog po pirmų 20 kilometrų buvo apnikusios mintys apie pasitraukimą, bet jas pavyko nuvyti šalin.

„Buvo įdomus jausmas grįžti. Bėgau ir supratau, kad esu fiziškai pasiruošusi, bet tarp 20 ir 30 kilometro smarkiai kentėjau, net svajojau nusiimti nuo distancijos, labai kovojau su savimi. Buvo minčių, kad sakysiu gidui, jog gal jau nusiimame… Išgelbėjo ta mintis, kad vis tik gerai jaučiuosi, turiu tai padaryt. Susiėmiau ir gerai padirbėjome kartu su Egidijumi.

Labai džiaugiuosi, kad buvau stipri ir viską padariau iki galo. Ir labai džiaugiuosi, kad šalia turėjau puikų gidą, kuris, pajutę, kad kažkas yra ne taip, labai palaikė mane. Egidijus didžiąja dalimi šiandien buvo tas žmogus, kurio dėka buvau stipri ir padariau darbą iki galo“, – pasakojo A.Garunkšnytė.

Kopenhagos maratonas bėgikei buvo pirmas startas po sunkios traumos, patirtos praėjusių metų birželį. A.Garunkšnytė buvo patyrusi stresinį dubens kaulų lūžį, o sugrįžimas užtruko beveik metus.

„Jaučiuosi puikiai. Nors bėgdamas galvojau, kaip čia bus, ar po finišo sureaguos kūnas. Bet šią akimirką aš labai gerai jaučiuosi, nėra jokio skausmo. Žinoma, neskaitant to, kad kojos tokios įdomios po maratono“, – šypsojosi A.Garunkšnytė.

Jono Žakaičio treniruojamos A.Garunkšnytės planuose šiemet yra dar vienas maratonas. Lietuvos bėgikė spalio mėnesį planuoja dalyvauti Londono maratone.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką