Kosminis bėgimas – antras greičiausias moterų sprinto istorijoje

Jamaikos sprinterė Elaine Thompson-Herah įsirašė į istoriją. „Deimantinės lygos“ varžybose Judžine (JAV) 29-erių sprinterė užfiksavo antrą geriausią visų laikų rezultatą moterų 100 metrų bėgimo rungtyje.
Elaine Thompson-Herah
Elaine Thompson-Herah / „Scanpix“ nuotr.

E.Thompson-Herah distanciją įveikė per 10,54 sekundės. Tai vos 0,06 lėčiau nei pasaulio rekordas, dar 1988 metais užfiksuotas amerikietės Florence Griffith-Joyner.

Nuo to laiko niekas moterų sprinte nebėgo greičiau. E.Thompson-Herah pagerino asmeninį ir Jamaikos rekordus.

Šiemet ji jau tapo olimpine čempione ir 100, ir 200 metrų distancijose bei moterų 4 po 100 metrų estafetėje kartu su Jamaikos rinktine.

Vyrų 100 metrų sprintą laimėjo kanadietis Andre de Grasse (9,74 sek.), 200 metrų – amerikietis Noah Lylesas (19,52 sek.).

Moterų 200 m sprinte nugalėjo šveicarė Mujinga Kambundji (22,06 sek.). Šio rungtyje po diskvalifikacijos dėl marihuanos vartojimo pasirodė amerikietė Sha'Carri Richardson. Tokijo olimpiadą praleidusi JAV sprinterė finišavo paskutinė.