Kosminis pranašumas – paliko varžoves dulkėse ir pagerino pasaulio rekordą

Moterų 400 metrų bėgimo su barjerais finale pirmą ir antrą vietą skyrė daugiau nei pusantros sekundės.
Sydney McLaughlin ir pasaulio čempionato talismanas Didžiapėdis
Sydney McLaughlin ir pasaulio čempionato talismanas Didžiapėdis / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Neįtikėtiną pranašumą pademonstravusi amerikietė Sydney McLaughlin bėgo greičiausiai šios rungties istorijoje.

Distanciją ji įveikė per 50,68 sek. ir dar sykį pagerino sau pačiai priklausiusį pasaulio rekordą, pasiektą vos praėjusį mėnesį (51,41 sek.).

Kitus medalius iškovojusios sportininkės liko toli nuo čempionės. Olandė Femke Bol finišavo per 52,27 sek.), o dar viena amerikietė Dalilah Muhammad – per 53,18 sek.

„Mano laikas – absoliučiai neįtikėtinas. Bėgimas darosi vis greitesnis ir greitesnis“, – kalbėdama su BBC džiaugėsi S.McLaughlin, kuri pasaulio rekordą per paskutinius 13 mėnesių pagerino jau 4 sykį.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Sydney McLaughlin

Už dar sykį pagerintą pasaulio rekordą jai atiteko 100 tūkst. JAV dolerių čekis.

Vyrų 400 metrų bėgimo finalą taip pat laimėjo amerikietis Michealas Normanas (44,29 sek.).

Jam už nugaros liko Kirani Jamesas (44,48 sek.) iš Grenados ir bronzą iškovojęs britas Matthew Hudsonas-Smithas (44,66 sek.).

Tos pačios distancijos moterų rungties finale triumfavo Shauanae Miller-Uibo iš Bahamų (49,11 sek.).

Sidabras atiteko Marileidy Paulino iš Dominikos Respublikos (49,60 sek.), o bronza – Sadai Williams iš Barbadoso (49,75 sek.).